معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: نباید مردم را از نتایج مصوبات کمیسیون ماده 5 محروم کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مهرداد سالاری امروز در جلسه کمیسیون ماده 5 استان بابیان اینکه مردم باید از مصوبات کمیسیون ماده 5 جلسه آگاهی و اطلاع داشته باشند، افزود: چرا مصوبات جلسه کمیسیون ماده 5 محرمانه باشد و مردم را از نتایج آن محروم کنیم و طوری رفتار شود که مردم نباید از مصوبات این کمیسیون مطلع شوند.

وی بابیان اینکه من با هرگونه محرمانه جلوه دادن مصوبات این جلسه مخالف هستم، اظهار داشت: به همکاران خود در حوزه معاونت عمرانی گفته‌ام که مصوبات جلسات کمیسیون ماده 5 در کانال‌های خبری به اطلاع مردم برسد زیرا چیزی برای پنهان کردن از مردم نداریم.

سالاری خاطرنشان ساخت: متأسفانه زمانی اینجا باب شده بود که از مشاور بومی استفاده شود اما چه مشاوره بومی؟ اگر آیا قرار است کارها به مشاورین بدون تعهد و تخصص فقط به دلیل بومی بودن واگذار شود؟ لذا تا روزی که اینجا هستم اصلاً نمی‌پذیرم که چنین اتفاقاتی در استان بیفتد.

کمیسیون ماده 5

با شهر فروشی به شدت مخالفم

معاون هماهنگی امور عمرانی همچنین گفت: هرگونه تغییر کاربری باید در جهت خدمت و رفاه حال مردم باشد و در تغییر کاربری‌ها نباید تنها به منافع شهرداری نگاه کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: شهرداری‌ها در ساخت‌وساز واحدها و مجتمع‌ها حتماً باید به ایجاد پارکینگ توجه ویژه داشته باشند زیرا عمده مشکلات ترافیکی در حال حاضر در شهر کرمانشاه به لحاظ نبود پارکینگ است.

سالاری تأکید کرد: با شهر فروشی مخالف هستیم لذا شهرداری‌ها باید به دنبال ایجاد امکانات بهتر و بیشتر برای مردم باشند.

وی تصریح کرد: ما در بررسی مصوبات این کمیسیون حتماً به سیمای شهر دقت خواهیم کرد و مصوباتی به تصویب خواهند رسید که در بهتر جلوه دادن فضا و سیمای شهری کمک کنند.

در ادامه با اشاره به شرایط ایجادشده در شهرستان سرپل ذهاب با توجه به وقوع زلزله خواستار تدوین راهکارها و اجرای برنامه‌های عملیاتی برای حل مسائل شهری و منطبق با نیازهای این شهر در فضای عمرانی و شهری شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی ضمن تأکید بر علنی کردن مصوبات کمیسیون ماده 5 برای مردم، ایجاد اشتغال را یکی از کارهای مهم و با اولویت استان برشمرد و بیان داشت: مدیریت ارشد استان مهم‌ترین اولویت خود را جهت رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان قرار داده لذا بر این اساس، ما هم در این حوزه به دنبال ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج