محمدرضا ملکشاهی راد در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری لرستان، گفت: سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری استان، امری لازم و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، گفت: با توجه به اهمیت صنعت گردشگری لرستان، باید با تدوین برنامه‌های متناسب با نیاز روز جامعه، رویکرد توسعه منطقه‌ای را گسترش داد و در جهت سرمایه‌گذاری در این بخش گام برداشت.

بام لرستان به تاسیسات گردشگری مجهز شود

محمدرضا ملکشاهی راد، افزود: بام خرم آباد ظرفیت خوبی در توسعه گردشگری لرستان است که باید تاسیسات گردشگری در آنجا فراهم شود، علی ایحال، نقش اقامتگاه‌های بوم گردی و ایجاد سوغات سراها در جذب بیشتر گردشگران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

طرح‌های نیمه تمام گردشگری لرستان تعیین تکلیف شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح‌های نیمه تمام گردشگری باید تعیین تکلیف شوند، تصریح کرد: کارهای عملیاتی در جهت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با تکیه بر مدیریت جهادی در استان باید در اسرع وقت آغاز شود و در این خصوص همکاری سایر ادارت لازم و ضروری است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این دیدار با اشاره به تبلیغات وسیع، تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و پخش برنامه‌های ویژه از شبکه‌های ملی و بین المللی در راستای معرفی لرستان، گفت: اجرای اینگونه برنامه‌ها باعث شد تا ما در سال 97، گردشگران بیشتری را نسبت به سال قبل پذیرش کنیم.

نبود هتل 4 و پنج ستاره در لرستان، یک مشکل اساسی است

سید امین قاسمی مهمترین مشکلات زیرساختی استان در بخش گردشگری را نبود هتل‌های 4 و 5 ستاره، عدم وجود امکانات تفریحی مانند تله کابین و غیره در مرکز استان برشمرد و اظهار داشت: جهت برطرف کردن مشکلات این بخش، نیازمند حمایت بیشتر مسوولان ارشد استان و کشور هستیم.

در لرستان با مشکل بازاریابی و فروش محصولات مواجه هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث آموزش صنایع دستی در شهرهای مختلف استان، گفت: با توجه به نبود بازارچه‌های صنایع دستی در استان، در این بخش نیز با مشکل بازاریابی و فروش محصولات مواجه هستیم که این امر نیز یکی از چالش‌های پیش روی صنایع دستی و گردشگری لرستان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج