نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ایجاد و افتتاح بخش پیوند کبد در تبریز جزو مطالبات آذربایجان‌شرقی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،حجت الاسلام‌ سید محمد علی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به سفر رئیس جمهور به تبریز گفت: ایجاد و  افتتاح بخش پیوند کبد در تبریز جزو مطالبات ما بوده که در سفر رئیس جمهور به تبریز مطرح خواهد شد چراکه بیماران کبدی ما از استان به شیراز جهت درمان می‌روند در حالیکه استان  دارای متخصصان زیادی است و امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت در بحث افتتاح بخشی به عنوان پیوند کبد اقدام شود.

وی افزود: در هفته سلامت قرار داریم و از تمام افراد که در سلامت انسان‌ها تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم و خوشحالیم طبق گفته وزیر بهداشت در حضور خود در تبریز قول توجه ویژه‌ای به سلامت و بهداشت و خدمات درمانی در استان دادند.

 بیش از هزار میلیارد تومان به بهداشت استان اختصاص خواهد یافت

وی گفت: طبق گفت‌گویی که با وزیر بهداشت داشتم حدود بیش از هزار میلیارد تومان به بهداشت استان اختصاص خواهد یافت و همچنین در کنار این اعتبارات از وجود خیران تشکر می‌کنیم که همیشه در حال احداث بیمارستان در استان هستند و ما را تنها نمی‌گذارند.

آل هاشم امام جمعه تبریز

امام جمعه تبریز با اشاره به بازدید خود از بیمارستان امام سجاد(ع) گفت: بیمارستان احداث شده ولی فعالیت نمی‌کند و در این خصوص با وزیر بهداشت صحبتی داشتم  تا هر چه سریع‌تر این بیمارستان به جرقه بیمارستان‌ها فعال شهر وارد شود.

امنیت بی بدیل ایران را مرهون سربازان گمنام امام زمان هستیم

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادمه صحبت‌های خود به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با کارکنان وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه نیمه شعبان روز سربازان گمنام انتخاب شده است باید بدانیم که حیات هر کشوری وابسته به اطلاعات آن کشور است و هر کشوری که بخواهد سرپا بایستد باید اطلاعات داشته باشد از این‌رو از کارکنان این اداره گمنام که به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم.

وی توضیح داد: برخی سازمان‌ها خدمات خود را نشان می‌دهند ولی سربازان گمنام تمام تلاش خود را می‌کنند تا زحمت‌شان دیده نشود.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: وزارت اطلاعات در پروژه‌های مختلف از قبیل نفوذ فردی، اقتصادی، امنیتی، سایبری، سیاسی، فرهنگی و فکری، جریانی و غیره دشمن تلاش کرده و محکم ایستاده‌اند که شاید این تلاششان به چشم نیاید ولی باید همه دستگاه‌ها برای امنیت کشور با کارکنان اطلاعات همکاری کنند.

اگر سپاه نبود امروز کجا بودیم

نماینده ولی‌فقیه در استان با استناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اگر سپاه نبود امروز کجا بودیم، تصدیح کرد:  سپاه با پرچیدن گروهک‌های تروریستی و دفاع جانانه در هشت سال دفاع مقدس و حفاظت هواپیمایی و گارد پرواز و مقابله با مشکلات اقتصادی و جنگ نرم دشمن همیشه حاضر در صحنه بوده و در حال کسب موفقیت است که البته نباید ایستادگی سپاه در مقابل فتنه منطقه‌ای و دشمنانی مانند آمریکا و صهیونیست‌ها نیز به راحتی گذشت.

وی در ادامه  ولادت با سعادت حضرت عباس بزرگ جانباز راه ولایت را مطرح کرد و گفت: حضرت عباس تربیت یافته دامن شجاعت است و این روز را به جانبازان تبریک می‌گوییم، چراکه جانبازان ما در دوران دفاع مقدس به جانبازی رسیده‌اند و برایشان آرزوی صحت و سلامتی داریم.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد:  دیروز به دیدار جانباز قطع نخاعی رفتم که ۳۹ سال همسرش از او پاسداری کرده است از این‌رو باید از همسران این جانبازان قدردانی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: پنجم شعبان امام سجاد(ع) است که ایشان زینت دوستان خدا و پیام‌آور قیام عاشورا و مبارزه با ظلم حاکمان ظالم هستند. 

آل‌هاشم با بیان اینکه در آستانه نیمه شعبان قرار گرفته‌ایم که این روز با عظمت بوده و باید شهرها را آذین‌بندی کنیم، ادامه داد: قبلاً  مردم خودجوش خیابان‌ها را به عنوان این مناسبت‌ها آذین بندی می‌کردند به طوریکه از جاهای دیگر برای تماشایی این آذین‌بندی می‌آمدند.

وی خطاب به هیات امنای و انجمن‌های مساجد، پایگاه مقاومت مساجد و روحانیت مساجد گفت: باید  دست به دست بدهید و هر کسی منطقه خود را آذین‌بندی کند و جشن بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه  شهرداری را مورد خطاب قرار داد و گفت:دست‌اندارکاران شهرداری تبریز در آذین‌بندی شهر اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد امام زمان (عج) تلاش بیشتری از خود نشان دهند دیگر بزرگ‌تر از این جشن جشنی را نداریم و باید تلاش بیشتری برای نشان دادن عظمت ماه شعبان از خود نشان دهند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج