امام جمعه سنندج اظهار داشت: این ماه بهترین بستر برای تزکیه روح و بهره‌برداری از نعمات الهی است و مسلمان باید به بهترین شیوه از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ حاج ماموستا عبدالرحمن خدایی گفت:ماه شعبان بهترین ماه برای تزکیه روح است.

 

امام جمعه سنندج ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع اقامه گردید، با تبریک فرارسیدن ماه شعبان، اظهار داشت: این ماه بهترین بستر برای تزکیه روح  و بهره‌برداری از نعمات الهی است و مسلمان باید به بهترین شیوه از این ظرفیت استفاده کنند.

وی همچنین روز پاسدار، هفته سلامت و روز جانباز را نیز تبریک گفت و تصریح کرد:  اقتدار امروز ملت ایران حاصل ایثار و از خودگذشتگی نیروهای مسلح و حضور همیشه در عرصه ملت ایران است.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: نقش نیروهای مسلح به ویژه سبزپوششان سپاه در دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

ماموستا خدایی به هفته بنیاد مسکن نیز گریزی زد و اضافه کرد: ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد و نقش‌آفرینی در زمینه حمایت و کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه خدمات ارزشمندی است که از سوی بنیاد مسکن انجام شده است.

وی در ادامه گفت: دین اسلام مانند بسیاری از ادیان الهی برای نزدیک کردن انسان به خداوند تبارک و تعالی آمده است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه خدمت به حق و حقیقت از مهم‌ترین دستورات دین اسلام است، گفت: تکبر، ظلم، بی‌توجهی به ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی و غیره در دین اسلام جایگاهی ندارد.

ماموستا خدایی اذعان داشت: دعوت انسان‌ها به سمت پاکی و توجه به ارزش‌های دین از مباحثی است که در دین اسلام به صورت ویژه به آن توجه و تاکید شده است.

وی با بیان اینکه خداوند تبارک و تعالی چند برابر عمل خیر انسان پاداش به او عطا می‌کند، گفت: تمام اعمال خیر و شر انسان‌ها در روز قیامت محاسبه و براساس آن پاداش و جزا برای فرد تعیین می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج