مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌و‌گو با موج، از بازداشت 3 ضارب محیط‌بان خرم‌آبادی خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار داشت: 3 ضارب محیط‌بان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد، دستگیر و روانه زندان شدند.

مهرداد فتحی بیرانوند، افزود: روز گذشته، محمدحسین موحدی‌کیا محیط‌بان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد در حال گشت‌زنی در منطقه کَلدَر، با 3 متخلف زیست محیطی که در حال قطع درختان بودند مواجه می‌شود.

وی، ادامه داد: بلافاصله مورد تخلفاتی را از طریق بی‌سیم به اطلاع عوامل حفاظت محیط زیست در پاسگاه محیط‌بانی سفیدکوه اطلاع می‌دهد که در این حین، 3 متخلف با استفاده از سلاح سرد و تبر، به محیط‌بان وظیفه شناس اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان حمله‌ور شده و وی را از چند ناحیه مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، تصریح کرد: در همین حین، عوامل پاسگاه محیط‌بانی در واکنشی سریع در محل حاضر و اقدام به بازداشت 3 ضارب حادثه می‌کنند.

وی، افزود: دقایقی پس از حادثه، خوشبختانه محیط‌بان مجروح بلافاصله به یکی از مراکز درمانی خرم‌آباد منتقل و تحت درمان قرار می‌گیرد و متخلفین با تشکیل پرونده تحویل پلیس و مقام قضایی می‌شوند.

با حکم دادستان خرم‌آباد، ضاربین روانه زندان شدند

فتحی بیرانوند تاکید کرد: در حال حاضر، با عنایت جناب آقای رازانی دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد و به دستور ایشان، 3 ضارب این حادثه تا حصول نتیجه نهایی روانه زندان شدند.

حال عمومی محیط‌بان مجروح، رضایت‌بخش است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: خوشبختانه با اقدام به‌هنگام کادر درمانی بیمارستان، حال عمومی محیط‌بان مجروح این حادثه رضایت بخش اعلام شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج