استاندار خراسان رضوی از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، استاندار خراسان رضوی از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به مشهد خبر داد.

علی رضا رشیدیان امروز در نخستین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به مشهد و نشست با فعالان اقتصادی خراسان رضوی، تاکید کرد: اتنظار است، فعالان این حوزه، فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری خراسان رضوی را برای طرح در این جلسه از هم اکنون احصا و آماده کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: در سایه همراهی دولت و بخش خصوصی در سال گذشته، نرخ بیکاری این استان از میانگین کشوری که 12.1 درصد است به 11.4 درصد کاهش یافت.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هم‌اکنون 348 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در این استان در حال اجرا است، اضافه کرد: برنامه‌ریزی شده تا این پروژه‌ها در سال جاری با سرمایه‌گذاری 4 هزار و 192 میلیارد تومان و اشتغال 15 هزار نفری به بهره‌برداری برسد.

ایجاد 123 هزار و 900 فرصت شغلی در استان

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: براساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران در پایان سال گذشته موفق به ایجاد 123 هزار و 900 فرصت شغلی در استان شدیم. 

رشیدیان با اشاره به این که سهمیه اشتغال استان برای سال دوم برنامه ششم توسعه نیز 70 هزار فرصت شغلی جدید تعیین شده خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی و نیازها و همچنین قرار گرفتن خراسان رضوی در بین سه استان نخست کشور در حوزه نرخ مشارکت بالای اقتصادی با میزان 44 درصد، هدف گذاری انجام شده ایجاد 110 هزار اشتغال جدید در سال جاری است. 

وی تصریح کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت استان در سال گذشته با صدور 344 فقره پروانه بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری سه هزار و 785 میلیارد تومانی و اشتغال هشت هزار و 657 نفری، رتبه نخست سرمایه‌گذاری کشور را از آن خود کرد که قابل تقدیر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج