مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: چاه های شماره 1 و 2 میدان نفتی سهراب توسط شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن سازی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، پس از حفاری چاه های شماره 1 و 2 میدان نفتی سهراب و انباشت کنده های به جا مانده از عملیات حفاری و با توجه موقعیت جغرافیایی این چاه ها و فشار بالای مخزن نفتی سهراب، شرکت نفت و گاز اروندان جهت جلوگیری از نشت نفت و احتمال آتش سوزی غیر قابل کنترل، با قرار دادن رشته تکمیلی و شیرآلات سرچاهی اقدام به تکمیل، ایمن سازی و پاک سازی این چاه ها نمود.

 سلطان کمالی مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان در این خصوص بیان داشت: بر اساس مدارک و مستندات موجود، علی رغم این که آلودگی های به وجود آمده در منطقه ناشی از عملیات حفاری اکتشافی قبلی بوده است، اما به دلیل اهمیت موضوع و همچنین در راستای حفاظت از تالاب هورالعظیم، این شرکت اقدام به همکاری با اداره محیط زیست خوزستان نمود و پاکسازی و ایمن سازی چاه های خود را در میدان سهراب در دستور کار قرارداد.

پیمانکاران حفاری ملزم به اجرای فرآیند مدیریت پسماند هستند

وی گفت: در این راستا 8000 متر مکعب کنده های حفاری جمع آوری و تثبیت آن به روش استاندارد با ترکیبات سیمان و سیلیکات سدیم انجام گرفت و به محل دفع پسماند آزادگان شمالی واقع در 80 کیلومتری محل حفاری منتقل و در آنجا دفن شد.

نفت و گاز اروندان

مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه اظهار داشت: این شرکت مفتخر است اعلام نماید در راستای حفظ محیط زیست و به منظور جلوگیری از به وجود آمدن آلودگی های احتمالی در منطقه؛ در قراردادهای جاری حفاری خود پیمانکار حفاری را ملزم به اجرای فرآیند مدیریت پسماند به صورت Zero Discharge همزمان با عملیات حفاری نموده است.

وی خاطر نشان کرد: با اتمام این پاک سازی، ‌ایراد سازمان حفاظت محیط زیست نیز در تایید احداث خط لوله  جدید انتقال نفت از میدان سهراب به چند راهه آزادگان مرتفع خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج