استاندار هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان در سال جاری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان در سال جاری تاکید کرد و بیان داشت: تمامی دستگاه‌ های اجرایی با هماهنگی و هم‌افزایی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق این هدف مهم گام بردارند.

وی بر ضرورت ساماندهی مناسب دستگاه‌های متولی اشتغال در استان تاکید کرد و گفت: برنامه نظارت بر راستی‌آزمایی و زنده ماندن فرصت‌های شغلی در سال گذشته ایجاد شده که نیازمند پیگیری همیشگی و ارائه گزارش عملکرد است.

استاندار هرمزگان شناسایی صنایع محلی، ایجاد تشکل بومی برای تامین نیازهای تولیدکنندگان خرد و بازاریابی را یکی از راه های حمایت از واحدهای تولیدی دانست و عنوان کرد: حمایت از این بخش می تواند موجب رونق اقتصادی و افزایش کسب و کار در استان شود که باید در دستور کار قرار گیرد.

همتی با اشاره به نقش اداره کل فنی و حرفه ای در توانمند سازی نیروی کار استان، اظهار داشت: یکی از وظایف متولیان بخش اشتغال در استان نیازسنجی مشاغل و آموزش نیروی متناسب با این نیازها در استان است که فنی و حرفه‌ ای استان به عنوان یک مرکز آموزشی و مهارتی می تواند نقش موثری در مهارت آموزی نیروی کارآمد و مورد نیاز استان داشته باشد.

وی از رسانه‌ها خواست تا با تهیه محتوا و مصوبات جلسات اشتغال و انعکاس صحیح آن به جامعه سبب جاری شدن امید در بین مردم در سال جاری و رونق اشتغال در استان شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج