معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: به عنوان رئیس کارگروه سلامت استان به شهروندان هرمزگان از جمله جزیره هرمز این اطمینان را می دهم که تمامی مسایل و مشکلات بهداشتی و درمانی را رصد و بطور جد به دنبال به حداقل رساندن این مشکلات در استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج؛ بهروز اکرمی با اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر پیگیری وضعیت بهداشتی و درمانی جزیره هرمز، عنوان کرد: جلسه ای در این خصوص با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و امام جمعه و اعضای شورای شهر هرمز برگزار و مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی به صورت ویژه مسائل و کمبودهای بهداشتی و درمانی جزیره هرمز را بررسی و حل کند.

وی افزود: یکی از درخواست های اهالی این جزیره اعزام به موقع بیماران به بیمارستان شهید محمدی و پیامبر اعظم قشم بود که مقرر شد مرکز اورژانس پس از دریافت درخواست پزشکان مستقر در مراکز درمانی جزیره هرمز در بازه زمانی بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمینه اعزام بیماران را از طریق آمبولانس دریایی و بالگرد فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه های اهالی هرمز عدم حضور تکنسین در اعزام درون شهری بیماران توسط آمبولانس بود که این موضوع نیز در جلسه مطرح شد و مقرر شد از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری تیمی متشکل از تکنسین های مربوطه در تمامی اعزام های درون شهری در آمبولانس در کنار بیمار باشند.

اکرمی با اشاره به آمار بالای تصادفات جزیره هرمز، خاطرنشان کرد: متاسفانه طبق آمار بیشتر مرگ و میر و جراحات تصادفات در جزیره ناشی از سرعت بالا و عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتور سیکلت است که می بایست در این خصوص از طرفی اطلاع رسانی کافی انجام شود.

وی اظهار کرد: به فرماندار شهرستان قشم ماموریت داده شد تا طرح استفاده از موتورهای برقی در جزیره هرمز را تدوین و عملیاتی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: به عنوان رئیس کارگروه سلامت استان به شهروندان هرمزگان از جمله جزیره هرمز این اطمینان را می دهم که تمامی مسایل و مشکلات بهداشتی و درمانی را رصد و بطور جد به دنبال به حداقل رساندن این مشکلات در استان هستیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج