معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: اطلاع‌رسانی پیرامون خدمات صورت گرفته به آرامش و امنیت جامعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در اولین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان اظهار داشت: امر اطلاع‌رسانی در دنیای امروز تبدیل به یک ضرورت انکارناپذیر شده و در معادلات ملی و بین‌المللی بسیار اثرگذار است.

وی افزود: امروزه سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالا رفته و اخبار به‌صورت لحظه‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: در این شرایط مجموعه‌ای که بتواند از این پدیده جدید در عرصه اطلاع‌رسانی به‌صورت مناسبی بهره‌گیری کند، می‌تواند اثرگذار و ماندگار باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خاطرنشان ساخت: در عرصه اطلاع‌رسانی نیاز به مجموعه‌هایی است که در این زمینه سیاست‌ها و راهبردها را تعیین کند و متناسب با شرایط موجود، طرح‌ها و پروژه‌هایی را تدوین کند. مجموعه‌ای مانند شورای اطلاع‌رسانی استان که بتواند ارتباطی دوسویه و پویا میان مردم وادارات و سازمان‌های خدمات رسان را برقرار کند.

وی افزود: بخش عظیمی از خدمات نظام توسط دولت انجام می‌شود. در این وضعیت بیان تلاش‌ها و خدماتی که توسط دولت و دستگاه‌های خدمات رسان صورت می‌گیرد به آرامش و امنیت بیشتر در جامعه کمک می‌کند.

وی گفت: ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه رسانه استان وجود دارند که می‌توانند نقش بسیار اثرگذاری درروند توسعه استان و امر اطلاع‌رسانی داشته باشند.

در دنباله این نشست عظیمی مهر دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان اظهار داشت: شورای اطلاع‌رسانی استان یک ظرفیت و بستر بسیار مناسب برای ساماندهی حوزه اطلاع‌رسانی و تولید محتوا است.

وی افزود: ضرورت تشکیل این شورا از مدت‌ها قبل احساس می‌شد که خوشبختانه با توجه علاقه‌مندی و اهتمام ویژه استاندار محترم مهندس بازوند و معاونین ایشان به توسعه امر اطلاع‌رسانی این اتفاق در ابتدای سال 97 رخ داد.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی کرمانشاه عنوان کرد: در صورت یک سیاست‌گذاری درست مجموعه‌های اطلاع‌رسانی و به‌ویژه رسانه‌ها درزمینهٔ توسعه استان می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج