مدیر کل زندان های گیلان گفت: هدف اصلی ما رسیدن به اصلاح و تربیت توام با تعهد، عقاید، اخلاق و رعایت مقررات اصول زندانبانی اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید حمید حسینی در نشست با کلیه روسای واحدهای ادارات زندان های تابعه گیلان هدف اصلی برنامه های اصلاحی و تربیتی را توام با عقاید، اخلاق و مقررات اصول زندانبانی اسلامی دانست .

سید حمید حسینی در این نشست از کلیه مسئولان واحدها جدیت، تلاش، همت، تعهد و افزایش دانش روز را برای بالاتر بردن رشد علمی سازمان و همچنین حضور کارکنان در دوره های آموزشی ضمن خدمت را خواستار شد و این فرایند را برای رسیدن به اهداف عالی سازمان اثر بخش دانست.

مدیر کل زندان های گیلان

کاهش جمعیت کیفری و ایجاد اشتغال بین زندانیان از اهداف سازمان زندان های کشور است

وی با تاکید بر اینکه سرمایه، نیروی انسانی، فناوری و مدیریت یکی از ثروت های اساسی است، افزود: عملکرد برنامه های درون سازمانی می تواند انعکاس دهنده نمای بیرونی زندان در جامعه باشد و با ایجاد انگیزه و خلاقیت بین نیروهای انسانی و نقش تأثیرگذار مدیران در ایجاد این دو موضوع می توان اهدافی را که ریاست سازمان زندان های کشور در جلسات مطرح داشته از جمله کاهش جمعیت کیفری، ایجاد اشتغال در بین زندانیان و حمایت از خانواده های آنان دست یافت.

این مسئول همچنین، موتور حرکت رو به جلو در زندان های گیلان را دانش، استفاده از پتانسیل های موجود، رفتار شغلی و عملکردیِ کارکنان دانست و گفت: با تعهد کاری، تدوین برنامه های سازنده در چارچوب قانون و داشتن اهداف بلند مدت برای پیشرفت برنامه ها می توان به اهداف و شناخت چالش های پیش رو رسید و در ایجاد اشتغال که مهمترین خواسته اقشار مختلف در جامعه است، تلاش شده با استفاده از ظرفیت های موجود، اشتغال در زندان های استان رونق یابد و نیز با آموزش های مختلف شغلی برای زندانیان بعد از آزادی مقدمات ایجاد شغل برای آنان مهیا شود که این خود کمک بزرگی به خانوادهای آنان  و به ویژه به جامعه می باشد.

وی در پایان حمایت از خانواده و ایجاد راهکارهای حمایتی در تحکیم ساختار خانواده زندانی را در هنگام تحمل حبس سرپرست خانواده مهم دانست و خاطر نشان کرد: اجرای سیاست های کلان سازمانی در ایجاد چتر حمایتی از خانواده زندانی یکی از برنامه های مهم است که می توان با کمک دیگر نهادها در چارچوب قانون و دستورالعمل های سازمانی شرایط بهره مندی هرچه بیشتر از خدمات را برای این قشر فراهم کرد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج