شهردار سنندج گفت: تصرف معابر هسته مرکزی سطح شهر و بساط پهن کردن دستفروشان باعث نارضایتی مسئولان و شهروندان شده و اجرای طرح ساماندهی دستفروشان یکی از خواسته های بحق تک تک شهروندان از شهرداری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ حشمت الله صیدی گفت:اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خواسته بحق تک تک شهروندان است

در جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی دستفروشان با حضور شهردار، معاونین و مدیران مناطق شهرداری برگزار شد،شهردار سنندج اظهار داشت: دستفروشی بعنوان یک  معضل شهری امروزه مشکلات فراوانی را برای شهروندان و شهرداریها بوجود آورده است.

 حشمت الله صیدی بیان کرد: پدیده دستفروشی در معابر اصلی سطح شهر شاید از جوانبی مشکلاتی داشته باشد اما با برنامه ریزی مناسب می توان از آن بعنوان یک فرصت استفاده نمود.

وی گفت: در حال حاضر و طی بازدیدهای بعمل آمده از سطح شهر معابر هسته مرکزی در بسیاری از ساعات به واسطه حضور دستفروشان وضعیت مناسبی ندارد.

 صیدی عنوان کرد: بسیاری ازارگان های دولتی و اصناف از تصرف پیاده رو ها در معابر اصلی ابراز نارضایتی کرده وازشهرداری هم توقع برنامه ریزی در راستای ساماندهی دستفروشان را دارند.

وی تاکید کرد: رفع  بسیاری از مشکلات و معضلات سطح شهر نظیر جلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز، بهسازی معابر و ساماندهی دستفروشان از وظایف شهرداری است و تک تک شهروندان هم بحق از شهرداری می خواهند که ما نسبت به اجرای طرح  ساماندهی دستفروشان اقدام کنیم.

 صیدی افزود : همانگونه که در ایام نوروز در راستای آماده سازی سطح شهر و اجرای برنامه های فرهنگی باعث رضایتمندی شهروندان ومسافران نوروزی شدیم باید با تمام توان در جهت اجرای طرح ساماندهی دستفروشان همکاری و هماهنگی لازم را با هم داشته باشیم.

شهردار سنندج اعلام کرد :در آینده نزدیک نقاط تعیین شده جهت برپایی هفته بازارها مشخص خواهد شد و هر روز در یک نقطه از سطح شهر هفته بازار برپا خواهد شد.

 صیدی گفت : رعایت قوانین ومقرارات هفته بازارها توسط دستفروشان از طریق سامانه اینترنتی کاملاکنترل خواهد شد و قطعاً مدیریت و نظارت دقیقی از طریق این سامانه بر عملکرد دستفروشان در هفته بازارها خواهیم داشت.

وی خطاب به مدیران شهرداری مناطق تاکید کرد : باید در هنگام اجرای طرح ساماندهی دستفروشان اجازه حضور هیچ دستفروشی در معابر اصلی ندهیم وتمامی این دستفروشان را به هفته بازارها هدایت کنیم.

 صیدی تصریح کرد : برپایی شب بازار هم یکی از دیگر از برنامه های شهرداری در راستای طرح ساماندهی دستفروشان است که برپایی این شب بازار قطعاً با استقبال خوب شهروندان روبه رو خواهد شد.

وی ابراز امیدواری نمود : با همکاری و تعامل دستگاهای ذیربط بتوانیم برای همیشه معضل دستفروشی را بصورت اصولی و ریشه ای حل کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج