رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج زبان هنر را بهترین انتخاب برای توسعه فرهنگ وزیرساخت ها در استان دانست .

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج کردستان؛امین مرادی اظهار داشت:زبان هنر بهترین انتخاب برای توسعه زیرساخت ها در استان است

بر اساس این گزارش، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی رئیس حوزه هنری استان کردستان و تعدادی از همکاران و هنرمندان با حضور در شهرداری سنندج با رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار سنندج دیدار نمودند .

در این دیدار مرادی ضمن تبریک سال جدید و تشریح هفته هنر انقلاب اسلامی با تمجید از حمایت ها و همراهی های مجموعه شهرداری سنندج گفت : امروز به باور تمامی کارشناسان حوزه های مختلف فرهنگ زیر بنای اصلی توسعه قلمداد می گردد و بر این اساس قطعا باید برای بهره مندی از این پتانسیل ارزشمند به صورت جد تلاش نمود و برای هر طرح عمرانی و اجرایی پیوست فرهنگی آن طرح در اولویت قرارگیرد.

وی با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع)  گفت : فرصت خدمت گذاری مثل ابر است و گذرا بنابریان از این فرصت های به دست آمده در جهت تأثیرگذاری برجامعه و توسعه فرهنگ باید تلاش نماییم.

دبیر ستادهفته هنر انقلاب اسلامی در استان کردستان با اشاره به ویژگی های خاص مدیریتی در استان تصریح نمود : امروز یک مجموعه منسجم و همراه و همسو در استان در جهت توسعه استان در کنار هم مشغول به تلاش هستند و قطعا باید از برکت وجود این عزیزان حضرت آیت ا... حسینی شاهرودی نماینده معزز ولی فقیه در استان ، استاندار مردمی و فرهنگ دوست استان ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در کنار سایر دستگاه های فرهنگی و نظارتی که از هرگونه برنامه توسعه ای در استنان حمایت می کنند در کنار مجموعه همراه و همدل شورای شهر و شهرداری به خوبی بهره برداری نمود تا انشاء ا... زمینه ای برای ارائه خدماتی در خور شأن و جایگاه مردم استان و سنندج گام برداریم .

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان افزود: زبان هنر و هنرمندان متعهد و توانمند استان بخش دیگری از این پازل به هم پیوسته می باشند که می توانند همراه و یاور شهرداری در مباحث مربوط به فرهنگ شهروندی باشند که امیدواریم با دغدغه وهمتی که در شهرداری وجود دارد به نحو شایسته از این پتانسیل اتسفاده گردد .

وی لازمه تحقق این همراهی را حفظ کرامت هنرمندان دانست و گفت : هنرمندان ثابت کرده اند هرکجا از آنان با حفظ شأن وجایگاهشان کمک خواسته شده در جهت توسعه فرهنگ همراه و یاور مسئولین بوده اند .

مرادی بر ضرورت فرهنگ سازی بیشتر در استان و سنندج در مباحث شهروندی تأکید نمود و گفت : برای آگاهی از مباحث روز مبلمان شهری ،  زیبا سازی شهری و ایجاد هارمونیک در شهر متناسب با دانش روز بررسی وضعیت شهر ها و کشورهای پیشرفته امری است ضروری تا با بهره گیری از این اقدامات متناسب با فرهنگ و هنر اسلامی و بومی خود مان ایده های متناسب را به کار گیریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج