مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از مجهز شدن بیمارستان های اصفهان به سامانه فرماندهی عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی موسوم به اتوماسیون عملیاتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، غفور راستین گفت: سامانه فرماندهی عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی موسوم به اتوماسیون عملیاتی با هدف ارتقاء کیفیت خدمات و رفع مشکلات امدادرسانی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان هفدهمین دانشگاه در سطح کشور، در تلاش است سامانه فرماندهی عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی موسوم به اتوماسیون را از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در استان اصفهان راه‌اندازی کند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: نحوه عملکرد اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان در زمینه دریافت امدادخواهی ، ثبت مستندات و نظارت بر عملیات تاکنون به صورت دستی و زمان‌بر بود؛ در این سیستم، نظارت بر عملیلکرد واحدهای امدادی دشوار و مصرف کاغذ، زیاد بود اما با راه‌اندازی اتوماسیون جدید، تمام مشکلات ذکر شده، برطرف می‌شود.

افزایش سرعت عمل و دقت با راه اندازی سامانه اتوماسیون عملیاتی اورژانس

راستین خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی، گاهی مجبوریم اطلاعات دریافتی را چندین بار در برگه های مختلف یادداشت کنیم اما با سامانه جدید، از دوباره کاری جلوگیری شده، سرعت عمل و دقت افزایش و حجم کار کاهش می‌یابد.

اورژانس اصفهان

وی با اشاره به اینکه این سامانه قابلیت اتصال به سامانه HIS بیمارستانی را دارد بر تسریع فرایند پذیرش بیمار در واحد تریاژ بیمارستان تاکید کرد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان اظهار کرد: با اجرای اتوماسیون، پزشک بیمارستان از لحظه حضور تکنسین بر بالین بیمار، امکان مشاهده شرح حال و تمام مشخصات او را خواهد داشت لذا آمادگی بیمارستان برای پذیرش بیمار افزایش می‌یابد.

راستین افزود: برای این سامانه یک اپلیکشین شهروندی نیز طراحی شده که امدادخواه می‌تواند از طریق این اپلیکیشن با 115 تماس بگیرد؛ از این طریق، نیازی به آدرس‌دهی نیست و آدرس امدادخواه بطور خودکار از طریق GPS برای واحد امدادی نمایش داده می‌شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: سامانه فرماندهی عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی موسوم به اتوماسیون عملیاتی  دارای دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است که سخت افزار آن، یک گوشی تلفن همراه با سیم کارتی با قابلیت انتقال دیتا بین اتاق فرمان، آمبولانس و بیمارستان می‌باشد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج