رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در اولین نشست سال 97 شورای عالی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان گفت: 7 محله بندرعباس از خدمات پزشکى و اجتماعى رایگان برخوردار مى شوند

به گزارش خبرگزاری موج؛ غلامعباس مومنی در این نشست با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کمک به قشر محروم جامعه و اهداف و سیاستهای بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در سال گذشته اجرای طرح شهید رهنمون با هدف و رویکرد اجتمعای و خدمات رسانی به مناطق حاشیه نشین، روستاها و کمتر برخوردار در کشور کلید خورد که دستاوردهای خوبی بدنبال داشت و امسال هم این طرح را با انگیزه و قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد.

دکتر مومنی

وی در ادامه افزود: در این طرح با برنامه ریزی و تقسیم بندی هایی که انجام دادیم پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در مناطق تعیین شده در سطح استان حضور پیدا کرده و ضمن آموزش هایی نظیر پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر، مسائل روانشناسی فردی و اجتماعی، آسیب های اجتماعی خدمات رایگان بهداشتی و درمانی نیز ارائه می دهند.

به گفته رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، 121 نفر در طرح شهید رهنمون از سال گذشته در 7 محله شهر بندرعباس شامل: نخل پیرمرد، توحید، دامایی، سه راه برق، سنگ کن و کوی ملت و همچنین شهرستانهای سطح استان در قالب 22 تیم در حال بررسی مناطق، خدمت رسانی و فعالیت هستند.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان هرمزگان نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش و عملکرد سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان گفت: وجود بسیج جامعه پزشکی در کشور مانند بالی برای مسئولین و متولیان بهداشت و سلامت جامعه است که استفاده از تجارب و ظرفیتهای بالقوه این سازمان قطعا میتواند نتایج خوبی را در زمینه رشد سواد و فرهنگ سلامت در کشور، جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات مطلوب تری در مناطق روستایی و دورافتاده را بهمراه داشته باشد.

دکتر امیری

مریم امیری تصریح کرد: وجود روحیه بسیجی، اخلاص گری و عشق خدمت به همنوعان خود در پرسنل، پزشکان و کادر درمانی عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه پاسداران است که این مردان و زنان غیور و از خود گذشته چه در جبهه های حق علیه باطل و چه امروز در سنگر پاسداری و پشتیبانی از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی ایران همچنان پیروز میدان هستند که این ستودنی است.

وی در پایان گفت: مدیریت درمان سازمان همواره برای کمک و ارائه خدمت به مردم در کنار بسیج جامعه پزشکی بوده و خواهد بود و امیدوارم دیگر ارگان و سازمانها برای رسیدن به اهداف پسندیده بسیج جامعه پزشکی همیشه همگام باشند.

گفتنی است در این نشست عملکرد سال 96 سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان و نحوه اجرای طرح شهید رهنمون توسط رئیس این سازمان و اعضای شورای عالی مورد بررسی قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج