استاندار قم:کار فرهنگی بایستی با خلوص نیت و علاقه انجام شود.در احادیث و روایات دینی نیز موارد گسترده و جامعی در زمینه ی فرهنگ و اخلاق اسلامی داریم.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،سید مهدی صادقی استاندار قم پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی استانداری قم،طی سخنانی عملگرایی مسئولان در حوزه مسائل فرهنگی را بهترین راهکار برای ترویج معروف دانست.

استاندار قم با بیان این که فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه است، افزود: در احادیث و روایات دینی نیز موارد گسترده و جامعی در زمینه ی فرهنگ و اخلاق اسلامی داریم.

وی بیان کرد: با وجود تاکیدات ائمه معصومین (ع) و قرآن بر توجه به اخلاقی دینی، در بسیاری عرصه ها به دلیل عدم پایبندی اعتقادی و عملی موفقیت حاصل نمی شود.صادقی با بیان این که کار فرهنگی بایستی با خلوص نیت و علاقه انجام شود، افزود: با بخش نامه و دستور این مسئله محقق نخواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان همچنین یکی از کارکردهای شرکت در نماز جماعات را وحدت و انسجام دانست و گفت: ترویج نماز بایستی به واسطه شیوه های اخلاقی و فرهنگی صورت پذیرد.

مهرداد غضنفری امرایی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز در این جلسه اظهار داشت: مباحث فرهنگی در ایران اسلامی ریشه در معارف دینی دارد.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان قم در بین 5 استان برتر در حوزه ی نماز را مورد توجه قرار داد و گفت: این مساله زیبنده این استان نیست و در تلاش هستیم تا رتبه برتر کشور در این حوزه را کسب کنیم.

وی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت مبنی بر رضایتمندی مردم از خدمات دولت افزود: خروجی عملکرد مسئولان استان بایستی جلب رضایت شهروندان باشد.معاون استاندار قم خاطرنشان کرد: بازدید از دستگاه های اجرایی به صورت دوره ای انجام خواهد شد.

در این جلسه رؤسای کمیته های ذیل شورای فرهنگی استانداری قم گزارشی از اقدامات سال 96 و برنامه های سال 97 خود ارائه دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج