رئیس حوزه هنری لرستان با بیان این‌که در دوران ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شاخصه‌هایی برای حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و نطامی تعریف شده است، اظهارکرد: ترسیم هنر انقلاب مهم‌ترین شاخصه حوزه فرهنگ در انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ محمدحسین امیدی پور رئیس حوزه هنری استان، امروز دوشنبه، ۲۷ فروردین هم‌زمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در لرستان، در آیین رونمایی از کتاب مجموعه آثار کاریکاتور آرش فروغی با عنوان «ریفرم»، ضمن تبریک هفته هنر انقلاب، گفت: امروز ادبیات پایداری در سطح جهان به‌عنوان نمونه‌ای از فرهنگ جنگ و مقاومت نهادینه شده‌است.

هنر انقلاب اسلامی به یک جریان جهانی تبدیل شود

وی با تاکید بر این‌که در بحث هنر انقلاب اسلامی نیز این رویه بایستی به‌وجود آید، افزود: ضرورت دارد در حوزه هنر انقلاب قلم‌ها زده و تصاویر کشیده شود و این هنر را به یک جریان هنری جهانی تبدیل کنیم.

در امور فرهنگی و هنری، هنر انقلاب شاخص باشد

امیدی‌پور ادامه داد: هم‌اکنون که در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم شاهدیم که برای امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شاخص‌هایی مطرح می‌شود حال این‌که شاخصی در حوزه فرهنگ و هنر نیز بایستی عرضه شود و البته این شاخص می‌تواند هنر انقلاب باشد.

حوزه هنری در بحث ادبیات مقاومت پیشرو بوده

رئیس حوزه هنری لرستان خاطرنشان کرد: حوزه هنری توانسته جایگاه ادبیات دفاع مقدس را ایجاد نماید، از این‌رو کتاب‌های بسیاری در این زمینه نگارش شده‌ است که به‌عنوان اثر شاخص ادبیات مقاومت محسوب می‌شوند.

ریفرم

آرش فروغی یک گام جلوتر از جامعه حرکت کرده

وی افزود: هنرمند نبایستی گوش به فرمان مسئول باشد بلکه این هنرمند است که بایستی به مسئول گوشزد کند، این در حالی‌است که آرش فروغی همواره یک قدم از جامعه خود جلوتر حرکت کرده است.

گفتنی است در این آئین، از کتاب «ریفرم» مجموعه آثار کاریکاتوریست لرستانی آرش فروغی، با حضور هنرمندان استان لرستان رونمایی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج