عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از کاهش سهمیه وزنه برداری ایران در المیپیک از آمادگی مجلس برای رایزنی با مجالس دیگر کشورها به منظور تخفیف این تصمیم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص کاهش سهمیه ایران در رشته وزنه‌ برداری در مسابقات المپیک 2020 توکیو گفت: متاسفانه در مقطعی برخی از بازیکنان بعضا حتی بدون اطلاع سرمربی دست به تخلفاتی زدند و دچار خطا شدند و کشور را با مشکل مواجه کردند و محرومیت‌هایی برای این ورزشکاران اعمال کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این اتفاقات باعث تأثر همگان در داخل کشور شد اما دنیا مشاهده کرد که مدیریت وزنه برداری تمهیدات ویژه‌ای را انجام داد و دوره پاکی را سپری کرد؛ آنچنانکه طی 3 سال اخیر هیچ تخلفی از جانب ایران انجام نشده و حتی با کنترل و نمونه‌گیری‌های خارج از عرفی که کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی انجام داد، ثابت شد ورزشکاران ما دوره پاکی را گذراندند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم اخیر فدراسیون جهانی وزنه برداری، تنبیه بسیار سختی برای رشته‌ای است که در ایران طرفداران بسیاری دارد و همواره شادی را به مردم ما به ارمغان آورده و خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها را برای ورزش ایران کسب کرده است.

کاهش سهیمه وزنه برداری ایران در المپیک

ما خواستار غمض عین فدراسیون جهانی از پرونده‌های سابق ایران هستیم

وی ادامه داد: این تنبیه، غیرطبیعی و با نیت ضربه زدن به جایگاه وزنه برداری ایران به نظر می‌آید و ما خواستار غمض عین فدراسیون جهانی از پرونده‌های سابق ایران هستیم که متاسفانه در دوره‌های گذشته رخ داده؛ درحالی که این ورزش در ایران در 3 سال گذشته روند پاکی را سپری کرده و انتظار می‌رود که حداقل تنبیه برای کشور ما در نظر گرفته شود.

جعفرزاده ادامه داد: حتی اگر دو سهیمه مردان ما در وزنه برداری مدال طلا کسب کنند، جایگاه فعلی ایران از دست خواهد رفت و به حیثیت و نام ورزش ایران ضربه وارد خواهد شد.

وی گفت: می‌توان گفت برخی نظرات سیاسی در این تصمیم دخیل باشد و انتظار می‌رود که وزارت ورزش و وزارت امور خارجه با دیپلماسی فعال و رایزنی‌های لازم باعث کاهش این تنبیه شوند و حتی نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند که از طریق مجالس دیگر کشورها موضوع بررسی کرده و به حل آن کمک کنند تا شرایط برای حضور قدرتمند ایران در المپیک فراهم شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم با بیان اینکه این اتفاق باعث تنزل رتبه ایران در رده بندی مسابقات المپیک خواهد شد، تصریح کرد: در مسابقات گذشته جهانی با وجود قهرمانی تیم وزنه برداری جمهوری اسلامی برخی بی انصافی‌ها و ناداوری‌ها نشان داد برخی تلاش دارند که به  جایگاه ایران صدمه وارد کنند و هنگامی که پازل چیده می‌شود و تنبیه‌ها و ناداوری‌ها مشاهده می‌شود، ابهامات بیشتر شده و اعمال نظر سیاسی برخی افراد در این تنبیه بیشتر نمایان می‌شود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرده و با دیپلماسی فعال موجبات تخفیف این تصمیم را فراهم کرد؛ ضمن آنکه باید تلاش شود تخلف با نام کشورمان آمیخته نشود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج