استاندار کرمانشاه بابیان اینکه مرز خسروی باسابقه طولانی در تردد زائران حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آماده پذیرایی و عبور زائران است، اظهار امیدواری کرد امسال امکان تردد از این مرز فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند با اعلام خبر آزاد بودن تردد زائران از مرز خسروی در نشست رسمی استانداران کرمانشاه و دیالی عراق در شهر بعقوبه افزود: سال گذشته با تمام پیگیری‌های مقامات ایران نتوانستیم زمینه تردد به کربلا را از مرز خسروی فراهم کنیم اما امیدواریم امسال هم کشور عراق از این خیر و مزیت بزرگ بهره ببرد و هم مشتاقان امام حسین (ع) در ایران بتوانند از آن استفاده کنند.

استاندار کرمانشاه که روز یکشنبه در رأس هیئتی از مسئولان استانی به استان دیالی عراق سفرکرده، در این نشست اظهار کرد: در صورت همکاری و موافقت استان دیالی، دولت مرکزی عراق هم همکاری بیشتری برای بازگشایی مرز خسروی خواهد کرد.

وی همچنین گفت: استان کرمانشاه برای بازسازی و تأمین زیرساخت‌ها در استان دیالی آماده همکاری کامل است.

استاندار کرمانشاه

تلاش کرمانشاه و دیالی عراق برای توسعه حوزه‌ی صادراتی در مرزها

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: گمرکات 2 کشور برای توسعه صادرات و واردات می‌توانند قدم‌های بزرگ‌تر با شتاب بیشتری بردارند و در این مورد ایران آماده تفاهم‌های بیشتر است.

وی گفت: استان کرمانشاه همچنین آماده مبادله بیشتر کالا و تعاملات اقتصادی در مرز سومار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یاد و خاطره شهدای سرافراز و رزمندگان دلیری که درراه مبارزه با تکفیری‌های داعش جان‌فشانی کرده‌اند را گرامی داشت.

بازوند بابیان اینکه در این نشست به دنبال اهداف مشترک این دو استان مرزی همچون تسهیل در تردد زائران از مرز خسروی هستیم، گفت: انتقال دانش فنی با دارا بودن بیش از هفت هزار نیروی مهندس متخصص و صدها شرکت تخصصی و بازسازی راه‌ها، پل‌ها و مراکز دولتی ازجمله ظرفیت‌های کرمانشاه برای همکاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج