مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، گفت: در سال آبی جاری، سدهای خان آباد و کزنار الیگودرز، آبی جهت رهاسازی بخش کشاورزی ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ رضا میرزایی، گفت: سدهای خان‌آباد و کزنار الیگودرز در سال آبی جاری، منابع آبی جهت رهاسازی بخش کشاورزی ندارند.

مدیرعامل آب منطقه‌ ای لرستان در بازدید از سد حوضیان الیگودرز، اظهار داشت: بر اساس آمار شبکه باران سنج شرکت آب منطقه‌ای، میزان بارش‌ها در سال آبی جاری تاکنون در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۴۰ درصد کاهش داشته که در بین شهرستان‌های تابعه لرستان، شهرستان الیگودرز با ۱۴۷ میلی‌متر بارش کمترین میزان بارندگی را داشته است.

کاهش بارندگی موجب کاهش آب ورودی سدها شده است

وی ادامه داد: کاهش بارندگی‌ها در شهرستان الیگودرز باعث کاهش شدید آب ورودی سدهای حوضیان و خان‌آباد و کزنار شده است به طوری که حجم آب پشت سد حوضیان ۲۶ فروردین ماه معادل ۱۸ میلیون متر مکعب بوده که با این حساب، حدود ۴۳ درصد از حجم آن خالی است و سدهای خان آباد و کزنار هم عملاً آبی جهت رهاسازی در سال آبی جاری ندارند.

سد حوزیان

کشاورزان منطقه از کشت آبی خودداری کنند

رضا میرزایی، تصریح کرد: با توجه به خالی بودن سدهای خان آباد و کزنار به همه کشاورزان منطقه اعلام کرده‌ایم تا در سال جاری از کاشت هرگونه کشت آبی در اراضی تحت پوشش این دو سد خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج