کارگردان نمایش «من اوچونجو نفریدیم» گفت: برای نخستین بار در تئاتر از هوش مصنوعی استفاده می‌شود..

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،کارگردان نمایش«من اوچونجو نفریدیم»با اشاره به اینکه برای اولین بار در تبریز در این نمایش  از هوش مصنوعی استفاده می شود ، اظهار داشت:  زنگ نمایش من اوچونجو نفریدیم یکم اردیبهشت ماه نواخته می‌شود.

وی اضافه کرد:این نمایش که شش بازیگر در آن نقش آفرینی می‌کنند، نوشته «محمد رمضانی» و‌ برگرفته از داستان «آپارده سئللر سارانی» است .

یاشار نوری در ادامه تصریح کرد: وقتی حرف از داستان فولکلور به میان می‌آید، لباس سنتی و گروه موسیقی عاشیق در ذهن‌ها تداعی می‌شود، اما برخلاف تصور در نمایش من اوچونجو نفریدیم خبری از چنین فضاسازی نبوده و نمایش‌نامه در فضای مدرن اجرا می‌شود.
 

نمایش

یکی از اهداف نمایش نشان دادن جایگاه زنان در خطه آذربایجان است

 
نوری با بیان این‌که نمایش زن محور پیش می‌رود، گفت: یکی از اهداف نمایش نشان دادن جایگاه زنان در خطه آذربایجان است و همچنین ایستادگی زنان آذربایجان در برابر سختی‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.
 
کارگردان نمایش من اوچونجو نفریدیم ادامه داد: این نمایش به زبان ترکی اصیل خطه مغان بوده و مدت زمان آن یک ساعت است.
 
وی در خصوص استفاده از چهارپایه‌های متحرک، بیان کرد: چهارپایه‌ها فضای  نمایش را  تشکیل  دادند و بدون استفاده از آن‌ها نمی‌توانستیم مفهوم مورد نظر را به مخاطبان برسانیم.
 
وی ادامه داد: معتقدم تئاتر اراضی خالی است که می‌توان با بهره‌گیری از تکنولوژی فضای آن را پر کرد‌.
 
نوری در پایان سخنان خود  با بیان این‌که مخاطبانی که به دنبال تماشای اثر متفاوت هستند، نمایش ما را انتخاب کنند، خاطرنشان کرد: تنها از سوی شهرداری تبریز حمایت مالی شده‌ایم.
 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج