معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۱۲ هزار نفر از کاروان‌های خارج از استان اعلام کردند که در سالروز عملیات حضور خواهند داشت و پیش‌بینی می‌شود امسال 30 هزار نفر در سالروز عملیات بازی‌دراز به این ارتفاعات صعود کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ مجتبی بیاتی در جلسه هماهنگی گرامیداشت سالروز عملیات بازی‌دراز بیان کرد: عملیات بازی‌دراز تنها یک عملیات ساده نبود بلکه عملیاتی بود که بعد از یک رکود در جبهه‌ها حاکم شد به همین لحاظ از اهمیت خاصی برخوردار است و سالروز این عملیات به‌عنوان افتتاح راهیان نور کشور رقم خورد و هرسال هم‌زمان با سالگرد عملیات بازی‌دراز راهیان نور کشور آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روزهای ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه برای سالروز این عملیات مشخص‌شده است که در این روزها برنامه‌های اجرا خواهد شد. برنامه نخست بعدازظهر روز ششم اردیبهشت توسط ارتش در یادمان شهید شیرودی برگزار خواهد شد. در روز هفتم اردیبهشت‌ماه نیز حدود ۳۰ هزار تن به‌طرف این یادمان صعود خواهند کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه یادآور شد: برای این برنامه از روایت گران برجسته کشوری بهره خواهیم برد. تاکنون ۱۲ هزار نفر از کاروان‌های خارج از استان اعلام کردند که در سالروز عملیات حضور خواهند داشت و ۱۸ هزار نفر هم پیش‌بینی‌شده که از استان کرمانشاه در این روز حضورداشته باشند.

بیاتی خاطرنشان کرد: از این ۳۰ هزار نفر که در سالروز عملیات بازی‌دراز حضور خواهند داشت حدود ۲۰ هزار نفر نیاز به اسکان دارند. امسال به دلیل اینکه زیرساخت‌ها در شهر سرپل ذهاب مانند سنوات قبل نیست، ظرفیت اسکان به سمت شهرستان‌های اطراف ازجمله دالاهو، قصرشیرین و اسلام آبادغرب سوق داده خواهد شد، اورژانس فوریت‌های پزشکی، هلال‌احمر، بالگردهای ارتش جهت گل‌باران یادمان‌ها، پلیس راهور، صداوسیما جهت راه‌اندازی رادیو بازی‌دراز. در این روز آمادگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج