عضو شورای اسلامی تبریز گفت: برای پایان خط یک متروی تبریز فلسفه‌چینی لازم نیست و نیاز به بودجه ۶۷۰ میلیارد تومانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز ، محمد اشرف نیا در صحن علنی شورای اسلامی تبریز گفت: برای پایان خط یک متروی تبریز فلسفه‌چینی لازم نیست و نیاز به بودجه ۶۷۰ میلیارد تومانی است که با انتشار اوراق حل می‌شود، انتشار ۵۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت مانند شهرداری مشهد برای پروژه های عمرانی ضروری است.

شورای شهر تبریز

نیمی از اعتبار مترو را باید طبق قانون، دولت تقبل نماید

وی با اشاره به اینکه که نیمی از اعتبار مترو را باید طبق قانون، دولت تقبل نماید، گفت: خط دو مترو تعطیلی بردار نیست و باید به نحوی اجرای آن ادامه پیدا کند، باید سعی کنیم بودجه را در مسیری صرف کنیم که به ایجاد زیرساخت‌های اساسی منتهی شود.

وی ادامه داد: در خصوص مترو خواستیم حرفی بزنیم گفتند نزن! منتظر این هستیم که بعضی آقایان که ادعا کرده‌اند، از صندوق توسعه ملی برای مترو تبریز تسهیلات جذب کنند! جای تاسف است شهرهایی مانند اصفهان و شیراز که عقب‌تر از ما بودند خط یک متروشان را تمام کرده‌اند اما ما هنوز در خط یک گیر کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تبریز تاکید کرد: اگر قصد تکمیل متروی تبریز را نداریم به مردم اعلام کنیم و مردم را به دنبال خودمان نکشیم.

در ادامه بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری تبریز محمد اشرف‌نیا با بیان اینکه جلسات متعددی میان اعضای کمیسیون عمران و حمل‌ونقل با شهرداری برگزار شده است، عنوان کرد: در این جلسات اولویت بندی بر اساس ضرورت تکمیل سریع ترِ پروژه های نیمه تمام گرفته شده است و برخی دیگر از پروژه‌ها ضرورتا باید در سال جاری آغاز شوند که در قالب اولویت‌ها ذکر شده‌اند

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج