فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا گفت: رژه موتوری، پیاده و پرش چتربازان ارتش و دیگر ارگان‌های نظامی در سراسر استان با حضور مسئولان لشکری، کشوری، استانی و شهری در روز چهارشنبه 29 فروردین ماه امسال در منطقه‌ شمال‌شرق کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا از برگزاری رژه موتوری، پیاده و پرش چتربازان ارتش و دیگر ارگان‌های نظامی در سراسر استان با حضور مسئولان لشکری، کشوری، استانی و شهری در روز چهارشنبه 29 فروردین ماه امسال در منطقه‌ شمال‌شرق کشور خبر داد.

امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان بعد از ظهر امروز  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کسانی در کشور بودند که شعار انحلال ارتش سر می‌دادند و یا به دنبال کاهش نیروهای سازمانی این یگان نظامی بودند، اما با تدبیر و اقتدار امام راحل(ره) و پیامی که در روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه سال ۵۸ صادر فرمودند پایانی بر نقشه‌های شوم دشمنان و توطئه‌گران بود.

وی افزود: به فرموده رهبر کبیر انقلاب ارتش باید بماند و مردم هم باید حامی ارتش باشد و در روز بعد از آن کل ارتشیان به رژه پرداختند و ارتش و مردم همیشه در کنار هم هستند و از آن سال به بعد همه ساله رژه روز ارتش در روز ۲۹ فروردین برگزار می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا با اشاره به رژه روز ارتش در سطح منطقه و استان، خاطرنشان کرد: امسال هم رژه موتوری، پیاده و پرش چتربازان ارتش و دیگر ارگان‌های نظامی در سراسر استان با حضور مسئولان لشکری، کشوری، استانی و شهری خواهد بود و این مراسم در مشهد از ساعت ۸:۳۰ روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ۹۷ در میدان ۱۵ خرداد برگزار می‌شود و استاندار خراسان رضوی در این مراسم سخنرانی می‎کند. 

آذریان تصریح کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران، غبارروبی مزار پاک شهدای والا مقام، برگزاری محافل قرآنی و بصیرتی و غیره از جمله برنامه‌های روز ارتش در منطقه شمال‌شرق خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان با وجود جنایات و ظلم‌های زیادی که داشتند همواره با مقاومت مردمی شکست خوردند، بیان کرد: بی‌شک این جنایات سقوط آمریکا، اسرائیل، انگلیس، آل سعود و دیگر دشمنان را نزدیک خواهد کرد، البته آماده حضور مجدد در زمان معین در منطقه هستیم که هنوز دستوری دریافت نشده و ضرورتی هم دیده نشده است.

آذریان گفت: دانشمندان و نخبگان نظامی با استفاده از دانش و توان خود تجهیزات نظامی را تولید کردند و هیچ نیازی به واردات ادوات و تجهیزات نداریم و تمامی سیستم‌های فعال بومی و داخلی بوده است.

وی افزود: تغییر دیگر در تیپ‌های متحرک حجومی بوده و تمامی امکانات و تجهیزات موجود پاسخگوی نیازهای ما در بحث امنیت بوده و بالابردن آمادگی‌ها فقط برای آماده بودن خودمان بوده و هیچ تهدیدی برای منطقه نخواهد بود.

آماده پاسخگویی قاطع به کوچکترین جسارت دشمنان هستیم

آذریان گفت: در حال حاضر نیروی مسلح و در راس آن‌ها ارتشیان در پایداری و حفظ نظام کوشا هستند و آماده پاسخگویی قاطع به کوچکترین جسارت دشمنان هستند و سپاه و ارتش به عنوان دو بازوی قدرتمند نظام و انقلاب اجازه هیچ تعرزی را به مرزهای جمهوری اسلامی نخواهند داد.

وی افزود: در سال گذشته زلزله سفید سنگ و چند نقطه استان را شاهد بودیم و ارتشیان اولین کسانی بودند که در جهت انجام وظیفه در مناطق زلزله‌زده حاضر شدند و ارتشیان خراسانی در امدادرسانی به زلزله‌زدگان سرپل ذهاب و همچنین حادثه‌دیدگان سقوط هواپیمای آسمان در پرواز تهران-یاسوج حاضر شدند که خوشبختانه این حضور به موقع و خدمت صورت گرفته مورد رضایت مقام معظم رهبری واقع شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا با بیان اینکه ارتش برنامه ویژه‌ای هم برای جوانان در بحث فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دارد، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش حزب‌الله است و بسیار خوشنودیم که خدمات سربازان نظام مورد رضایت فرماندهی معظم کل قوا قرار گرفته است و امیدواریم که این خدمات مورد رضایت حق‌تعالی و حضرت علی‌ بن موسی الرضا(ع) هم باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج