حسین ویسمرادی گفت: در راستای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان در شهرستان روانسر تاکنون 410 از واحدهای زلزله‌زده روانسر تسهیلات ویژه دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرماندار روانسر ضمن اعلام خبر 410 از واحدهای زلزله‌زده روانسر، گفت: 672 واحد مسکونی احداثی و تعمیری واحدهای زلزله‌زده روانسر تاکنون برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند که با صاحبان 410 واحد عقد قرارداد شده و تسهیلات دریافت کرده‌اند.

حسین ویسمرادی از اختصاص 38 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و نوسازی واحدهای خسارت‌دیده این شهرستان در اثر زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته خبر داد و خاطرنشان ساخت: این اعتبارات برای تعمیرات 85 واحد مسکونی روستایی و 470 واحد مسکونی شهری آسیب‌دیده این شهرستان اختصاص‌یافته است.

وی تصریح کرد: پس از ارزیابی‌های کارشناسان 646 واحد به‌عنوان احداثی نوع یک و دو و 590 واحد نیز به‌عنوان تعمیری نوع‌های یک و دو و سه ارزیابی‌شده‌اند که از این تعداد، تاکنون 672 احداثی و تعمیری برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و در حال حاضر 410 واحد عقد قرارداد و تسهیلات دریافت کرده‌اند.

 بازسازی واحدهای زلزله‌زده روانسر

متقاضیان زلزله‌زده 50 درصد تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند

ویسمرادی بابیان اینکه واحدهای مسکن مهر 150 واحدی شهر روانسر نیز در حال بازسازی هستند، اضافه کرد: صاحبان 146 واحد این مجتمع به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند که 139 واحد آن با بانک‌های عامل انعقاد قرارداد انجام داده‌اند و 50 درصد تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

فرماندار روانسر تأکید کرد: تسریع در کار و تسهیل در امور باید اولویت مسئولان باشد تا روند بازسازی‌ها شتاب بیشتری بگیرد.

وی بابیان این مطلب که شهرداری‌ها و بنیاد مسکن در ساخت‌وسازها نظارت جدی را داشته باشند، تصریح کرد: با ناظرانی که در امر نظارت بر واحدهای زلزله‌زده روانسر کوتاهی می‌کنند به‌صورت قانونی برخورد خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج