علی آشتاب، از بررسی تعداد 50 واحد کارگری در کمیته استانی حمایت از واحدهای مشکل‌دار لرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علی آشتاب، گفت: در کمیته استانی حمایت از واحدهای مشکل‌دار، شرایط 50 واحد اقتصادی لرستان مورد بررسی قرار گرفت.

وی، با اشاره به حمایت و رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و کارگری لرستان برای تثبیت اشتغال اظهار داشت: در راستای اهداف وزارت متبوع مبنی بر حفظ و صیانت از نیروی کار و اشتغال موجود، یکی از مهمترین رسالت این اداره کل شناسایی بموقع مشکلات واحدهای کارگری و پیگیری بهنگام برای رفع و حمایت از این واحده است.  

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، افزود: در این راستا در سال 96 تعداد 39 جلسه طرح مشکلات استانی حمایت از واحدهای مشکل دار تشکیل و بیش از 7 هزار 125 فرصت شغلی در استان تثبیت شده است.

ایجاد اشتغال پایدار اولویت است

وی به احصای واحدهای نیمه فعال و دارای مشکل استان اشاره و تاکید کرد: بایستی با برگزاری جلسات کارشناسی و هدفمند برای فعال شدن این واحدها و ایجاد اشتغال پایدار تلاش نمود.

آشتاب همچنین، تخصیص سرمایه در گردش، استمهال بدهی، بخشودگی جرایم و تقسیط مجدد وام های بانکی، مالیات و دارایی، طبقه بندی مشاغل، بیمه بیکاری، معوقات کارگران، مسائل مشاغل سخت و زیان و آور مشکلات مرتبط با محیط زیست و موضوعات مربوط به شرکت شهرک‌های صنعتی را از جمله مسائل مهم این واحد‌ها در سال گذشته عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج