بارش باران سه روز گذشته در سطح کرمانشاه، منجر به آب‌گرفتگی 120 نقطه شهر و برگشت فاضلاب به 25 خانه شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه در پی بارش باران سه روز گذشته، ضمن اعلام خبر برگشت فاضلاب و آب‌گرفتگی برخی از مناطق استان، اعلام داشت: این سازمان طی سه روز بارش باران در سطح شهر کرمانشاه 25 مورد عملیات برگشت فاضلاب و 120 آب‌گرفتگی سطح شهر داشته است.

آتش پاد غلامرضا رضایی با اشاره به بارندگی‌های پیاپی روزهای اخیر گفت: طی این مدت بیش از 200 نیروی آتش‌نشان در 9 ایستگاه آماده‌باش بودند و در سه روز گذشته 25 مورد برگشت فاضلاب داخل منازل گزارش شد که نیروها بلافاصله به محل اعزام و رفع آب‌گرفتگی انجام شد.

رضایی عمده خسارت واردشده را به بافت فرسوده کرمانشاه مربوط دانست و تصریح کرد: عملیات انجام‌شده از وی آتش‌نشانی بیشتر در خانه‌های مستقر در بافت‌های فرسوده که لوله‌ها گنجایش حجم آب کافی را ندارد و سیستم قدیمی است، صورت پذیرفته است.

وی افزود: همچنین طی این مدت سه مورد سقوط درخت براثر وزش باد شدید داشتیم که خوشبختانه تلفاتی نداشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه با تأکید بر ساماندهی هر چه سریع‌تر بافت‌های فرسوده مستقر در سطح شهر به‌منظور به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از آب‌گرفتگی و برگشت فاضلاب ناشی از بارش باران به داخل خانه‌ها، خاطرنشان ساخت: علاوه بر این‌ها نیروها به‌طور مدارم در سطح معابر گشت زنی داشتند و هر جا آب‌گرفتگی بود با استفاده از ماشین‌آلات موجود رفع آب‌گرفتگی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج