معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: 9 هزار و 435 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان طی یک‌ساله 96 از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج؛ عبدالرضا خسروانی، اظهار داشت: 9435 مددجوی تحت حمایت این نهاد در یک‌ساله 96 از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

وی گفت: این مددجویان درزمینه پایدارسازی و توسعه طرح‌ها، مهارت‌آموزی، حرفه‌آموزی دانش‌آموزان دبیرستانی و کارآفرینی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان بیان کرد: در یک‌ساله 96 مبلغ 880 میلیون تومان اعتبار در حوزه آموزش مددجویان هزینه شد که 109 میلیون تومان آن برای مددجویان مناطق محروم هزینه شده است.

خسروانی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها با همکاری سازمان‌های مرتبط برگزار می‌شود، افزود: 2586 نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و 6849 مددجو نیز در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش‌دیده‌اند و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: طرح آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کمیته امداد در چهار بخش حرفه‌آموزی فرزندان، کاریابی و اجرای طرح اشتغال و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال باهدف توانمندسازی مددجویان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در قالب پایداری سازی طرح‌ها نیز حمایت‌هایی از قبیل بیمه‌های تأمین اجتماعی، سرمایه‌گذاری، مشاوره شغلی و نظارت بر شغل به مددجویان داده می‌شود.

خسروانی با اعلام اینکه 650 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان در یک‌ساله 96 از طریق کاریابی وارد بازار کارشده‌اند گفت: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با کسب درآمد بخشی از مشکلات خانواده را رفع کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج