نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اسرائیل منتظر انتقام شهدای مدافع حرم باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه نبریز اظهار داشت: ایران برای تقویت محور مقاومت و مقابله با سطله طلبی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی ، خود را محدود به یک منطقه و کشور نخواهد کرد.

وی افزود: برخی مقامات رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته ایران را تهدید کردند که اجازه نمی‌دهند ایران در سوریه باقی بماند یا حضورش را گسترش دهد اما مقام‌های این رژیم کودک‌‌کش بدانند جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت از این تهدیدها بسیار فراتر رفته و زمان این حرف‌های بیهوده گذشته است

آل‌هاشم تصریح کرد: سردمداران رژیم صهیونیستی بدانند مرگ که بر آنها انتهای زندگی بوده و خط پایان همه چیز است اما در نظر جوانان مسلمان ایرانی شهادت ابتدای زندگی و افتخار بزرگ است و نصیب هر کس نمی‌شود و این تهدیدات توخالی آنها تاثیری بر عزم و اراده ایرانیان ندارد.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته از هیچ توطئه سیاسی، امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی علیه انقلاب دریغ نکردند و در مقطع کنونی راهبرد اصلی دشمنان ایجاد شکاف و تهی‌سازی انقلاب از  پشتوانه‌ی مردمی است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به اینکه یکی از الزامات دوران کنونی برای حفظ انقلاب از آسیب‌های خارجی اتخاذ رویکرد هوشمندانه مشتمل بر آرمان گرایی و واقع‌گرایی است، توضیح داد: آرمان گرایی و مصلحت اندیشی مبتنی بر واقعیات صحنه‌ی مقابله با دشمنان انقلاب ایجاب می‌کند در مقابل بیگانگان از همه‌ی ظرفیت‌های نیروهای خود بهره ببریم.

اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری تنها راه نجات کشور است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری تنها راه نجات کشور است، تصریح کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب که حلال تمام مشکلات اقتصادی و حتی غیراقتصادی کشور است چقدر به صورت واقعی و به مرحله اجرایی رسیده است و این‌ سوال اساسی است  که هر مقام و مسوول خدمتگزاری که در این ارتباط انجام وظیفه می‌کند باید به صورت صریح و صادقانه پاسخ دهد و برای حل و رفع این مشکل اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش بی‌رویه نرخ ارزهای خارجی در بازار در روزهای گذشته تصریح کرد: از یک طرف گرانی ارز خارجی و از یک طرف بی‌تحرکی نهادهای مسوول بازار اقتصاد ی کشور را دستخوش یسکری تلاطم‌ها کردند اگر چه اقدامات دولت در اعلام نرخ رسمی دلار و کنترل بازار ارز تلاطم بازار ارز را کم کرد اما دولتمردان باید برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مقابله با بحران افرایش قیمت ارز از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.

خطبه های نماز جمعه تبریز

حماسه‌آفرینی دلاورمردان نیروهای سه‌گانه ارتش در دفاع مقدس فراموش نشده است

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ۲۹ فروردین روز ارتش نامگذاری شده و از آنجایی که حماسه‌آفرینی دلاورمردان نیروهای سه‌گانه ارتش در دفاع مقدس فراموش نشده، بیان داشت: در تمام کشورها ارتش قدرتمند حافظ امنیت آن کشور است و به لطف خداوند در کشور ما ارتش مکتبی داریم و در رأس آن نایب امام زمان(عج) قرار دارد و نیروهای ارتشی به عنوان تکلیف شرعی در اطاعت از ایشان هستند.

حجت الاسلام آل هاشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز نیز در خصوص ویژگی های انتخاب همسر ازمنظر معصومین علیهم السلام  تاکید کرد: با توجه به شرایط اسلامی و انسانی در ازدواج، از منظر معصومین علیهم السلام  ، پاکدامنی ، صورت و سیرت زیبا ، حفظ آبروی شوهر در غیاب او و فرمان پذیری از همسر و همچنین توجه به مهریه کم ویژگی های زنانی است که  مردان در انتخاب شریک زندگی خود باید به آن توجه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز به ابتکار نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هر هفته در بین الطلاتین نماز جمعه تبریز نیز  از نوجوانان  حافظ کل قرآن توسط نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار آذربایجانشرقی و خانواده معظم شهدا تجلیل می شود.

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج