سرپرست شهرداری منطقه دو سنندج گفت : با هدف کاهش و روانسازی ترافیک در میدان 12 فروردین عملیات اجرایی احداث 2دوربرگردان در بلوار جانبازان ومیدان نبوت سنندج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛با هدف کاهش و روانسازی ترافیک درمیدان12فروردین ،عملیات اجرایی 2 دوربرگردان درسنندج آغازشد.

سرپرست شهرداری منطقه دو سنندج اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک عملیات احداث دو دور برگردان در مسیر میدان 12 فروردین  آغاز شد.

عرفان فتحی بیان نمود :  میدان 12 فروردین به واسطه واقع شدن در مسیر ورودی سنندج – همدان و ناحیه منفصل شهر نایسر وچندین شهرک دیگر همواره  شاهد ترافیک سنیگن  در این مسیر هستیم.

وی بیان کرد : بسیاری از وسایل نقلیه در بلوار جانبازان و میدان نبوت جهت دور زدن از طریق میدان 12 فروردین  اقدام می کردند که باعث افزایش مشکلات ترافیکی در این مسیر می شد.

فتحی گفت : با هدف کاهش و روانسازی ترافیک در میدان 12 فروردین و بر اساس مصوبه شورای ترافیک عملیات احداث دور برگردان در بلوارهای منتهی به این میدان در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

سرپرست شهرداری منطقه دوسنندج با اشاره به نقش تعیین کننده دوربرگردانها در حل مشکلات ترافیکی اظهار داشت: احداث دوربرگردانها و اصلاح هندسی در دلتاها و میادین در سطح شهرموجب تسهیل در رفت و آمد و تردد خودروها و کاهش سوانح رانندگی خواهد شد.

وی از آغاز عملیات اجرایی احداث دو دور برگردان در بلوار جانبازان ومیدان نبوت خبر داد و گفت : با احداث این  دو دور برگردان  مشکل ترافیک در میدان 12 فروردین تا حدودی کاهش می یابد

فتحی خاطرنشان کرد:  برای احداث این دو  دور برگردان عملیات عمرانی نظیر 220 متر مربع زیرسازی و آسفالت، 100 متر تخریب و برداشت جدول، 100 متر طول جدول گذاری و 300 متر مربع خاکریزی و احداث فضای سبز باید اجرا شود.

دوربرگردان

وی ساماندهی انبار پارک مولوی جهت تکمیل پروژه تقاطع غیرهمسطح سنجرخان، اجرای دوخط سرعتگیر در ورودی شهرک اتوبوسرانی ،ساخت و نصب دریچه فولادی میدان محمدی جهت رفع خطر مسیر عبور و مرور و آسفالت یک هزار متر از معابر و خیابانهای اصلی با 116 تن آسفالت را از جمله فعالیت های عمرانی شهرداری منطقه دو در فروردین ماه سالجاری برشمرد.

سرپرست شهرداری منطقه دو ابراز امیدواری نمود : با اجرای فعالیتهای عمرانی و طرح های ترافیکی بتوانیم بخشی از مشکلات ترافیک در برخی از معابر و میادین اصلی سطح منطقه را رفع نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج