مشاور عالی استاندار گفت: امروز عملیات بازی‌دراز به یک نماد پرافتخار برای کشور تبدیل‌شده و برای گرامیداشت این عملیات همه مردم از سراسر کشور در سالروز گرامیداشت آن حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، جعفر همتی امروز در جلسه هماهنگی لازم برای گرامیداشت سالروز عملیات بازی‌دراز، بیان داشت: همه‌ساله در سالروز گرامیداشت عملیات بازی‌دراز با مساعدت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، هوانیروز و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حرکت عظیم بازی‌دراز به‌عنوان نماد شاخص دفاع مقدس در حال فرهنگ‌سازی است.

وی گفت: برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری باشکوه مراسم سالروز عملیات بازی‌دراز و معرفی ظرفیت‌ها منطقه و رشادت‌های مردم سرپل ذهاب به نسل جوان ضروری است.

همتی بابیان اینکه سخنران‌های مطرح کشور در این مراسم پرشور و معنوی حضور پیدا می‌کنند، تصریح کرد: مدیحه‌سرایی مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت و روایتگری یادگاران دوران هشت‌ساله دفاع مقدس نیز در این مراسم تدارک دیده‌شده است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه یادمان بازی‌دراز در بین محورهای حساس گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین مستقرشده است، گفت: در این عملیات موفقیت‌های عملیاتی خوبی توسط رزمندگان سپاه و ارتش به دست آوردیم که امروز توضیح رویدادهای این منطقه توسط راویان یک موضوع اساسی و مهم است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه

بازی‌دراز نماد افتخار کرمانشاه است

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهید شیرودی و عملیات بازی‌دراز، گفت: همه مسئولان و مدیران استان وظیفه‌دارند که نهایت اهتمام و تلاش خود را در سال جاری برای برگزاری هر چه مطلوب‌تر این مراسم به کار بگیرند.

مشاور عالی استاندار در ادامه بابیان اینکه عملیات بازی‌دراز به یک نماد پرافتخار برای استان تبدیل‌شده است، گفت: درگذشته افراد خیلی محدودی برای گرامیداشت این مراسم حضور پیدا می‌کردند اما امروز نزدیک به 30 هزار از مردم سراسر کشور در گرامیداشت عملیات بازی‌دراز حضور پیدا می‌کنند که این عملیات به یک نماد دفاع مقدس و پرافتخار برای استان تبدیل‌شده است.

جعفر همتی بابیان اینکه سنگ به سنگ منطقه بازی‌دراز یادآور خون شهیدان عزیزی است که در این منطقه برای آسایش و امنیت امروز کشور ریخته شده است، گفت: با توجه به وقوع زلزله سال گذشته در منطقه سرپل ذهاب امکان دارد به مشکلات بیشتری نسبت به سنوات قبل برخورد کنیم لذا همگی وظیفه‌داریم که برای برگزاری هر چه‌بهتر سالروز گرامیداشت عملیات بازی‌دراز تلاش و کوشش نماییم.

وی در پایان ضمن تأکید بر چه باشکوه‌تر اجراشدن سالروز گرامیداشت عملیات بازی‌دراز، اظهار داشت: استان کرمانشاه علاوه بر اینکه دارای بیش از 10 هزار شهید است بیش از 16 هزار نفر از رزمندگان دیگر استان‌ها در این استان به شهادت رسیدند لذا باید از ظرفیت و موجودیت استان در پاسداری از کیان ایران اسلامی دفاع کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج