استاندار آذربایجان شرقی گفت : اولین وظیفه دستگاه‌های اجرایی در سال جدید آن است که از خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی پرهیز کنند و بر تحقق این موضوع نیز نظارت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز ، مجید خدابخش در اولین جلسه شورای اداری استان در سال جدید تاکید کرد: کاهش فرایندهای اداری  دومین وظیفه مهم مدیران اجرایی در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم از کالای ایرانی حمایت شود باید فضای کسب و کار بهبود یابد و این امر نیز نیازمند حذف فرایندهای اضافی و تسریع در صدور مجوزهای تولید است.

خدابخش خاطرنشان کرد: شاید برخی از فرایندهای اداری، زمانی لازم بود اما امروز وجود آنها دست‌وپاگیر و مشکل‌آفرین است، بر این اساس از مدیران استان خواستیم که در هر دستگاه اجرایی مخصوصاً دستگاه‌های خدمات‌رسان، سه فرایند اضافی شناسایی و حذف شود و قطعاً این کار شدنی است.

وی با بیان اینکه بورکراسی اداری زمینه‌ساز فساد و انحراف در دستگاه‌های اجرایی است، گفت: برخی از شیوه‌های عرفی و تجربی در طول زمان خود را بر سیستم اداری تحمیل کرده‌اند که باید تلاش کنیم این شیوه‌ها حذف و اصلاح شود

استاندار آذربایجان شرقی

ارتباط نزدیک با مردم را از مهم‌ترین وظایف مدیران است

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ارتباط نزدیک با مردم را از مهم‌ترین وظایف مدیران ذکر و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان را به ارتباط با رسانه‌ها و حضور در برنامه‌های صداوسیما توصیه کرد.

وی گفت: لازم نیست رسانه‌ها از ما تعریف و تمجید کنند، چراکه ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم. باید اجازه دهیم که رسانه‌ها از زبان خود ما مشکلات را بیان کنند؛ چراکه اگر ما مشکلات را برای مردم توضیح ندهیم عملاً مردم را به سمت رسانه‌های بیگانه سوق می‌دهیم و رسانه‌های معاند فرصت سوءاستفاده از مشکلات را پیدا می‌کنند.

رئیس جمهور اردیبهشت ماه به تبریز سفر می کند

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر رئیس جمهور به استان در اردیبهشت امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ایجاد زیرساخت‌ها مهم‌ترین وظیفه دولت در راستای بهبود فضای کسب و کار است، بنابراین مهم‌ترین خواسته ما از هیأت دولت در این سفر، حل مسائل و مشکلات مربوط به حوزه راه و راه‌آهن خواهد بود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج