گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره در خصوص توقیف 319 خودرو در شرف ترخیص، اعلام کرد: بنا بر اعلام گمرک شهید باهنر بندرعباس تشریفات گمرکی این خودروها قانونی بوده و به صورت قانونی به گمرک اظهار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از هرمزگان، فرمانده انتظامی هرمزگان صبح چهارشنبه 22 فروردین ماه از انهدام باند قاچاق سازمان یافته خودرو و کشف 424 دستگاه خودرو خارجی خبر داد.

 ملکی در توضیح انهدام این باند گفت: 105 دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته های گمرکی (سندی برای ترخیص کالا) از گمرک ترخیص شده و در انبار شرکت موجود بود، توقیف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: با دستگیری عاملان اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و انجام تحقیقات تکمیلی، 319 دستگاه دیگر از این خودروها که با شیوه جعل وارد اما هنوز ترخیص قطعی نشده بود، با هماهنگی مقام قضایی توقیف شد.

فرمانده ی انتظامی هرمزگان در پایان یادآور شد: ارزش این محموله یک هزار و 250 میلیارد ریال برآورد شده و در این ارتباط هفت نفر دستگیر شده اند.

تشریفات گمرکی قانونی بوده و هیچ تخلفی گزارش نشده

عصر دیروز چهارشنبه 22 فروردین ماه گمرک جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اعلام کرد: بنا بر اعلام گمرک شهید باهنر بندرعباس تشریفات گمرکی این خودروها قانونی بوده و به صورت قانونی به گمرک اظهار شده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان در این زمینه گفت: بنا بر اعلام گمرک شهید باهنر بندرعباس تشریفات اولیه واردات قطعی 319 دستگاه خودرو سواری در 12 فقره اظهارنامه در حال انجام بوده و تشریفات نهایی کالای اظهارنامه های مربوط تمام نشده بود.

علیرضا دشتانی به نقل از مدیرکل گمرک شهید باهنر توضیح داد: کالای موضوع اظهارنامه های مورد نظر در حال انجام تشریفات گمرکی و در مرحله پرداخت حقوق ورودی متعلق بوده و مجوزهای مربوط به ترخیص این خودروها نیز از سوی سازمان های ذیربط گرفته شده است.

وی افزود: به استناد مواد 7، 38 و 105 قانون امورگمرکی امکان خروج کالا از آن گمرک امکانپذیر نیست؛ به دلیل اینکه تشریفات گمرکی این خودروها در مرحله پرداخت حقوق ورودی متعلق بوده است .

به گفته وی، مجوز ورود این خودروها در سامانه جامع امور گمرکی بارگذاری شده و تخلف از مقررات از سوی هیچ مرجعی رسما به گمرک گزارش نشده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج