مدیر نگهداری وتعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان از آغاز عملیات تعمیر همزمان چهار واحد عملیاتی آیزوماکس و هیدروژن شماره دو شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا قزوینی زاده گفت: تعمیرات اساسی 4 واحد شرکت پالایش نفت اصفهان که خوراک آنها از 18 فروردین امسال قطع شده است توسط واحد نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت این واحدها و حجم بالای کارهای تعمیراتی، افزود: مدت زمان اجرای عملیات تعمیر همزمان این واحدها 40 روز کاری اعلام شده است.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: تمام لوله های آب خنک کننده رفت و برگشت واحدهای آیزوماکس و هیدروژن شماره 2 این شرکت در زیر زمین احداث شده است که پس از انجام تعمیرات، تمام آنها به سطح زمین انتقال می یابد.

شرکت پالایش نفت اصفهان

وی اظهار کرد: در این عملیات همچنین برای نخستین بار قطعات داخلی رآکتورها و کاتالیست واحد آیزوماکس به طور کامل تعویض خواهد شد که تاثیر زیادی در افزایش تولید محصولات دارد.

قزوینی زاده افزود: اجرا و نصب قطعات داخلی راکتورها و تعویض کاتالیست واحد ایزوماکس توسط کارشناسان و متخصصان شرکت پالایش نفت اصفهان انجام می شود.

وی به تعویض بخش وسیعی از سیستم عایق کاری داخل کوره واحد هیدروژن پالایشگاه اصفهان اشاره کرد و بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از آسیب رسیدن به ساختار فلزی این کوره را از اهداف انجام تعمیرات یاد شده بیان کرد.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان، خوراک واحدهای آیزوماکس را 22 هزار بشکه در روز و هیدروژن 2 را هفت هزار کیلوگرم در ساعت اعلام کرد و گفت: بنزین، گاز مایع، نفت سفید، سوخت هوائی و نفت گاز از تولیدات واحد آیزوماکس پالایشگاه اصفهان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج