رئیس پلیس فتا کرمانشاه از عمده جرائم اقتصادی در کانال‌های تلگرامی خبر داد و گفت: افراد از هرگونه واریز پول چه به‌عنوان خرید و چه به‌عنوان بیعانه در کانال‌های تلگرامی خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علی کریمی در خصوص کلاه‌بردارها موجود در کانال‌های تلگرامی ابراز داشت: عمده جرائم اقتصادی در کانال‌های تلگرامی مربوط به خریدوفروش و بعضاً پرداخت بیعانه و فروش اینترنتی است.

وی بابیان اینکه برخی کانال‌های تلگرامی هنگام فروش کالا بیعانه و یا پرداخت کامل به‌صورت الکترونیکی می‌گیرند، هشدار داد: افراد از هرگونه واریز پول چه به‌عنوان خرید و چه به‌عنوان بیعانه خودداری کنند، زیرا بسیاری موارد داشته‌ایم که بعد از پرداخت بیعانه، ادمین کانال پاسخگوی خریداران نبوده و افراد گاهاً در مقادیر بالا متضرر می‌گردند.

کانال‌های تلگرامی 70 درصد جرائم فضای مجازی کرمانشاه

کانال‌های تلگرامی 70 درصد جرائم فضای مجازی کرمانشاه را تشکیل می‌دهند

رئیس پلیس فتا کرمانشاه گفت: بیش از 50 درصد جمعیت ایران در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت دارند و متأسفانه در حال حاضر حدود 70 درصد جرائم فضای مجازی مربوط به تلگرام است.

کریمی تصریح کرد: در پیام‌رسان تلگرام افراد بسیاری با شماره‌هایی که حتی ممکن است مربوط به خارج از کشور باشند اقدام به راه‌اندازی کانال می‌کنند و بعد از افزایش تعداد اعضا، آن را تبدیل به یک کانال تجاری کرده و از طریق آن کسب‌وکار راه می‌اندازند و متأسفانه بسیاری جرائم اقتصادی نیز از طریق همین کانال‌ها تلگرامی شکل می‌گیرد.

این مقام انتظامی بابیان اینکه عمده کانال‌های خریدوفروش در کانال‌های تلگرامی قابل‌اعتماد نیستند، گفت: افراد در صورت خرید اجناس نباید تا زمان تحویل کالا پرداخت هزینه داشته باشند، درواقع در خریدوفروش مجازی روال کار به این صورت است که کالا درب منزل تحویل‌شده و سپس پول دریافت می‌شود و چنانچه باید قبل از دریافت کالا افراد واریز پول داشته باشند توصیه ما اجتناب از این کار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج