جانشین فرمانده انتظامی استان ارتقاء سواد رسانه ای فرماندهان را از ضروریات جامعه امروز عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ عباسعلی بهدانی فرد در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین کارگاه ارتقاء دانش رسانه ای فرماندهان و مدیران ناجا با بیان اینکه با دسترسی آسان به امکانات ارتباطی پیشرفته سرعت تبادل اطلاعات و اخبار بسیار افزایش یافته است، افزود: ارتقاء سواد رسانه ای فرماندهان از ضروریات جامعه امروز است.

وی افزود:در جهان کنونی با توجه به کارکرد رسانه ها و قدرت و توان این ابزارهای فکری، سواد رسانه ای برای پلیس در برخورد با پدیده های اجتماعی و امنیتی حیاتی و لازم است.

سرهنگ بهدانی فرد اظهار داشت: تعامل رسانه ها با پلیس عاملی مهم در ارتقاء احساس امنیت در جامعه بوده و فرماندهان و مدیران با داشتن سواد رسانه ای می توانند از ظرفیت و پتانسیل رسانه های گروهی نهایت بهره و استفاده را داشته باشند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه امروز کسانی باسواد هستند که از نظر شناخت و کاربرد رایانه، اینترنت و دیگر فناوریهای نوین ارتباطی توانمند باشند، تصریح کرد: فضای مجازی به عنوان یک رسانه قدرتمند بر مباحث مختلف امنیتی، سیاسی و اجتماعی و همچنین بر عقاید و رفتار مخاطبان تاثیر بسیار زیادی دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به وجود ابزارهای رسانه ای و مدیریتی لازم در ایجاد امنیت و ثبات اجتماعی در جامعه گفت: لازم است همه مدیران برای اجرایی کردن فضای امنیتی جامعه از این ابزارها به نحو مطلوب استفاده کنند.

رسانه می تواند مهار کننده جرائم و بحران ها در جامعه باشند

سرهنگ بهدانی فرد اذعان داشت: اگر رسانه ها نقش هدایتگری و هدفمند خود را به خوبی ایفا کنند می توانند مهار کننده جرائم و بحران ها در جامعه باشند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس باید هم توان مقابله و هم توان مذاکره داشته باشد، گفت: برگزاری چنین کارگاه هایی قدرت و مهارت اجتماعی فرماندهان را افزایش داده و منجر به برقراری نظم و امنیت اجتماعی و کاهش جرائم خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج