نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: شهید مرتضی آوینی؛ قاصد ناگفته هایی از حقیقت بزرگ دفاع مقدس بود که هنر واقعی را با الهام گیری از معارف اسلامی توصیف می کرد.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری موج از تبریز ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم  به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم و روز هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید مرتضی آوینی؛ قاصد ناگفته هایی از حقیقت بزرگ دفاع مقدس بود و هنر واقعی را با الهام گیری از معارف اسلامی  چنان توصیف می کردکه گویی با فطرت و حقیقت انسانی در هم می آمیخت.

وی افزود:این مسافر آسمانی با قلمش رشادت های رزمندگان اسلام و پروانه های وادی صداقت و عاشقان کعبه وصال را با روایت فتح در دفتر ایام جاودانه ساخت و به مدد واژه ها راز سنگر های عشق و ساحت مقدس شهدا را برای ما به میراث گذاشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

امام جمعه تبریز با اشاره به اثر جاویدان شهید آوینی عنوان کرد: سید شهیدان اهل قلم و خالق مجموعه مستند «روایت فتح»  به مراتب والایی از فیض ، نائل آمد که در جوار شهدا و خاک هایی خونین از پایمردی و ایثار، آسمان عروج ملکوتی اش را به تماشا نشست.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ۲۰ فروردین هر سال یادآور صحنه هایی است از منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی که انفجار مینی خنثی نشده مرتضی آوینی را در " همان جایی که رزمندگان ما با چشم خود تحویل نفوس شهدا توسط فرشتگان را مشاهده می کردند"  به عرش اعلاء برد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود تصریح کرد:شهید آوینی پرچمدار هنر متعهد و انقلابی بود و در انتقال مفاهیم و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس به مردم و نسل‌های بعدی انقلاب نقشی بی بدیل ایفا کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در خاتمه سخنان خود عنوان کرد:این روز را به همه خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران تسلیت عرض میکنم و امیدوارم همه اهالی قلم و رسانه با عمل به تعهدات خود هنر انقلابی و اسلامی ، بیانگر حقایق و رشادت ها و شجاعت های رزمندگان اسلام در جامعه امروز باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج