معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از واگذاری سایت طرح های آبخیزداری با قابلیت گردشگری به مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج، ابوالقاسم حسین پور با اعلام این مطلب گفت: سایت طرح های آبخیزداری بواسطه برخورداری از چشم اندازهای طبیعی و ظرفیت های آبی از جمله مکان های مناسب سرمایه گذاری گردشگری طبیعت، توسعه تفرجگاه و ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در مناطق مختلف استان است.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان اضافه کرد: طرحهای آبخیزداری از جمله فعالیت های چند منظوره به شمار می روند که علاوه بر اهداف حفاظت و تقویت منابع آب و خاک، بستر مناسبی جهت فعالیت های گردشگری، آبزی پروری، زنبورداری و نظایر آن ایجاد می نماید.

وی افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال 1397 در نظر دارد در چارچوب قوانین و مقررات، بهره برداری اقتصادی از طرح های آبخیزداری به مردم و بخش خصوصی واجد صلاحیت واگذار نماید.

  شایان ذکر است بیش از 170 سایت طرح آبخیزداری با قابلیت گردشگری و بوم گردی در سطح استان موجود است که می توان با سرمایه گذاری در سایت های مذکور و ارتقای بهره وری منابع، گامی موثر در جهت آبادانی و اشتغال در مناطق مختلف استان برداشت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج