آمار فوتی های تصادفی در ایام نوروز نسبت به سال قبل 23درصد در جاده ها و 14درصد در شهر؛‌ کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از  مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان آذربایجان شرقی؛‌ فرزاد رحمانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ماموریتهای اورژانس امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 27درصدی داشت و به عدد5445ماموریت افزایش یافت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی از افزایش 49 درصدی ماموریتهای تصادفی جاده ای در ایام نوروز امسال  نسبت به پارسال خبرداد وافزود 412ماموریت در ایام نوروز توسط اورژانس در جاده ها و 712 ماموریت تصادفی  در حوزه شهری انجام یافته است.

وی افزود:خوشبختانه آمار فوتی های تصادفی نسبت به سال قبل  با کاهش چشمگیر 23درصد در جاده ها و 14درصد شهری را در پی داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی در خصوص ارائه خدمات در ایستگاههای سلامت اورژانس در سطح استان گفت:امسال 13ایستگاه سلامت  خدمات به مسافرین ارائه دادند و 1463نفر(پنج درصد افزایش نسبت به سال قبل) خدمات دریافت کردند.

رحمانی تصریح کرد: کارشناسان اورژانس استان در این مدت به ماموریتهای غیر تصادفی هم با 23درصد افزایش و در جاده ها با 29درصد افزایش اعزام وخدمات فوریتهای پزشکی  ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری موج؛‌ طرح امداد نوروزی سال 97 از تاریخ 24اسفند سال 96 تا پانزده فروردین سال جاری ادامه داشت و اکیپ های اورژانس با آماده باش مضاعف واستقرار در کنار جاده امداد رسانی کردند

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج