مدیرکل زندانهای کردستان گفت:فردی خیر با مراجعه به ستاد مردمی دیه کردستان ضمن پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال، دو زندانی جرائم غیرعمد را که به دلیل بدهکاری مالی در زندان تحمل حبس می نمودند، آزاد نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛اسحاق ابراهیمی اظهار داشت:خیرکردستانی، دوزندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نمود.

 مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: پس از اعطای مبلغ یاد شده از سوی این فرد نیک اندیش به ستاد مردمی دیه، این مبلغ طی مراحل قانونی به حساب شکات پرونده دو زندانی نیازمند جرائم غیر عمد واریز و موجبات آزادی آنان را فراهم نمود.

 نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در این خصوص اظهار داشت: خوشبختانه فرهنگ نیکوکاری و کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در سطح استان گسترش یافته و در این راستا خیرین و افرادی که از توانایی مالی برخوردار هستند برای آزادی این دسته از زندانیان و شادی خانواده های آنان در ستاد دیه حضوری فعال و مؤثر دارند.

ابراهیمی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین سطح استان که حامیان اصلی این ستاد مردمی می باشند گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در حقیقت تلاش در جهت کاهش بسیاری از آسیب ها در جامعه خواهد بود.

مدیرکل زندانهای کردستان جشن گلریزان را نمادی از حضور گسترده مردم در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد دانست و گفت: در این جشن که همه ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد، مردم با هرگونه توان مالی حضور یافته و نقشی مهم در کمک به آزادی این افراد آسیب پذیر از زندان ایفا می کنند که در جشن گلریزان سال گذشته کمک های مردمی بالغ بر شش میلیارد و پانصد میلیون ریال بود.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود افزود: مردم نیک اندیش کردستانی و خیرین می توانند کمک های نقدی خود جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را به شماره حساب های 77/20898989 نزد بانک ملت و 0105951078004 نزد بانک ملی و یا با شماره گیری کد دستوری 7777087#*780* از طریق تلفن همراه، واریز نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج