استاندار کرمانشاه خطاب به نحوه ساخت‌وسازهای شهری گفت: افرادی که در عرصه ساخت‌وساز هستند نباید تصور کنند که درروند اجرای کار اختیار تام دارند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند ضمن تأکید بر نظارت بیشتر در نحوه ساخت‌وسازهای شهری، اظهار داشت: مدیریت ماده صد با شهرداری است و باید وضعیت ساخت‌وسازهای شهری را به‌گونه‌ای تنظیم کند که شاهد این حجم از تخلفات ساخت‌وساز در کرمانشاه نباشیم.

بازوند عنوان کرد: متأسفانه درصد زیادی از پرونده‌های ساخت‌وسازهای شهری کرمانشاه در ماده صد مطرح می‌شوند که این‌یک اتفاق عجیب و ناگوار است.

وی تصریح کرد: شهری که دچار چنین وضعیتی شود درواقع نشان می‌دهد که باید نظارت در آن تقویت شود و افراد نتوانند هر کاری بخواهند در حوزه ساخت‌وساز انجام دهند، چراکه کیفیت زندگی در آن نزول فاحشی پیدا می‌کند.

وی افزود: شهرداری به‌عنوان مدیریت ماده صد، باید وضعیت ساخت‌وسازها را به‌گونه‌ای تنظیم کند که شاهد این حجم از تخلفات ساخت‌وساز در کرمانشاه نباشیم.

استاندار کرمانشاه

قانون شهرداری‌ها قوی و اما نظارت بر نحوه اجرای آن به‌شدت ضعیف است

این مقام ارشد استان عنوان کرد: قانون شهرداری‌ها یکی از مترقی‌ترین قانون‌های موجود است و شرایط فعلی محصول نظارت ضعیف است.

وی تأکید کرد: نباید آیندگان تصور کنند در این شهر نظارتی نبوده و هر کس هر کاری خواسته در عرصه ساخت‌وساز انجام داده است.

بازوند خاطرنشان کرد: وضعیت موجود باید با جدیت بررسی شود و ضعف‌های نظارتی موجود هر چه سریع‌تر برطرف کنند.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: مدیریت کلان‌شهری مثل کرمانشاه کار ساده‌ای نیست و باید به شهردار کرمانشاه کمک کرد و اختیارات کافی برای ساماندهی به وضعیت فعلی را به وی داد. هرچند قانون فعلی هم بسیار مترقی است و عرصه برای کار هست.

 وی عنوان کرد: ساخت‌وسازهای شهری بلندمرتبه، اگر طبق ضوابط قانونی و اصولی باشد یک امتیاز برای شهر است و ارتقای کیفیت زندگی کمک می‌کند و نمونه موفق این وضعیت را در شهرهای پویا و توسعه‌یافته به‌خوبی شاهد هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج