همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم و خوشنویسان مبرز قرآنی ( نسخ و ثلث) برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی؛ مینا نیک رزم با اعلام این مطلب گفت: نشست فوق روز چهارشنبه 22 فروردین ماه سال جاری راس ساعت 16 در محل حوزه هنری استان برگزار خواهد شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با اعلام اهداف این نشست افزود:  با توجه به اینکه هنر کتابت یک نیاز و مقوله فرهنگی است و ضرورت ساماندهی برای بهبود آن و بمنظور رسیدن به جایگاه ممتاز هنری و تخصصی کتابت خطوط قرآنی و همچنین ارتقاء فنی و کیفی آن ، نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود.

وی همچنین گفت: جهت تهیه مصحف با نگاه و رویکرد به عرصه تحقیق و مباحث نظری و پژوهشی در این راستا و با حضور هنرمندان خوشنویسی و علاقمند متبحّر در این رشته هنری و صاحبنظران کارآمد امور قرآنی و تخصصی جهت مطالعات، خوشنویسی، رسم الخط، علوم قرائت و کتابت قرآن و ادعیه با جمع آوری آراء در زمینه مختلف قرآنی و ارائه آراء در زمینه فنون مختلف قرآنی و ارائه الگوی مناسب بجهت جلوگیری از غلط های رایج فعلی و ساماندهی برای بهبود آن، این کارگاه خوشنویسی برگزار می شود. 

نیک رزم اظهار داشت: در این کارگاه که به صورت ماهانه توسط استاد حسن کرمانی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان از آموزش های علمی، فنی و تخصصی نسخ و ثلث بهره مند شده و علاوه بر مشق و تمرین مداوم و خلق آثار هنری که مرسوم اینگونه مجامع است مباحث نقد و تحلیل و مقایسه فنی با آثار قدما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج