رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان از خدمات‌رسانی به بیش از 85 هزار مسافر نوروزی در هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شهریار انصاری گفت: 85 هزار و 614 تن از مسافرین نوروزی به ایستگاههای  ایمنی و سلامت هلال احمر اصفهان مراجعه و از خدمات آن بهره مند شدند.

وی افزود: در  طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین در ایام نوروز جوانان هلال احمر در بخش های مختلف از جمله برپایی چادرهای سلامت، برپایی خیمه های نماز، برپایی فضای دوستدار کودک و اجرای طرح بهرفت و امضاء میثاق نامه (کمپین نه به تصادفات جاده ای) خدمات متعددی را به مسافران ارائه کردند .

انصاری با اشاره به مراجعه 8 هزار و 223 مسافر نوروزی به چادرهای سلامت هلال احمر ادامه داد: این مسافران خدمات سلامت شامل  کنترل فشارخون و تست قند خون را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: از فضای دوستدار کودک فراهم شده برای مسافرین نوروزی 10 هزار و 214 کودک و در خیمه های نماز برپا شده نیز یک هزار و 751 نمازگزار استفاده کردند.

رییس جمعیت هلال احمر اصفهان به اجرای طرح بهرفت "بهبود رفتارهای ترافیکی" با راه‌اندازی کمپین "نه به تصادفات جاده ای" اشاره کرد و اظهار داشت : در این طرح که با هدف پیشگیری از تصادف های جاده ای با رعایت نکات ایمنی و توصیه های امدادی اجرا شد، امضاء میثاق نامه با استقبال مردم و مسئولین همراه بود به گونه ای که 11 هزار و 125 نفر به این کمپین پیوستند.

هلال احمر اصفهان

اجرای طرح سحاب در مکان های گردشگری اصفهان

انصاری با اشاره به اجرای طرح "سحاب" سامانه حرکت‌های امدادی و بشردوستانه سازمان جوانان گفت: در این طرح جوانان هلال‌ احمر به صورت پیاده و یا با دوچرخه در مکان‌های گردشگری و پرتجمع حضور پیدا کردند و خدمات فرهنگی و امدادی متنوعی را به 12 هزار و 996  مسافر ارائه دادند.

وی با بیان اینکه  49 هزار و 439 نقشه ، 44 هزار و 490 بروشور و 47 هزار و 232 عدد از سایر محصولات فرهنگی بین مسافران نوروزی توزیع شد، افزود: در جریان اجرای این طرح 105عضو جوان داوطلب و افتخاری از کانون های دانشجویی، دانش آموزی، جوانان ، روستایی و غنچه ها در 7 پست مستقر در سطح شهرستان به مسافران نوروزی خدمت رسانی کردند.

رییس هلال احمر شهرستان اصفهان همچنین در تشریح فعالیت های امدادی این جمعیت در ایام نوروز خاطر نشان کرد: طرح ملی امداد و نجات نوروزی در این شهرستان با فعالیت یک پایگاه ثابت در کوهپایه و یک پایگاه سیار مستقر در ایستگاه ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در دو راهی فرودگاه ، اجرا شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج