رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: فردی که به اطلاعات بانکی ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از کاربران در ثبت نام لاتاری یکی از کشورها دسترسی پیدا کرده بود توسط پلیس فتای اصفهان دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: فردی که به اطلاعات بانکی ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از کاربران در ثبت نام لاتاری یکی از کشورها دسترسی پیدا کرده و مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از آن‌ها برداشت کرده بود توسط پلیس فتای اصفهان دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه حساب بانکی آنها به‌صورت اینترنتی برداشت شده، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتای اصفهان قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: افراد شاکی برای شرکت و ثبت‌نام در لاتاری یکی از کشورها وارد سایتی شده بودند و مبلغ ثبت نام را به صورت اینترنتی پرداخت کرده بودند و  چند روز پس از ثبت نام متوجه می‌شدند که حساب بانکی آنها به صورت اینترنتی برداشت شده است.

رئیس پلیس فتای اصفهان ادامه داد: ماموران پلیس فتای اصفهان پس از انجام یکسری اقدامات تخصصی در فضای مجازی و شناسایی سایت مذکور که یک سایت فیشینگ بود موفق شدند سازنده آن را که جوانی 27 ساله و ساکن یکی از استان‌های کشور بود شناسایی و با نیابت قضائی دستگیر کنند.

کلاهبردار فضای مجازی

وی بیان کرد: فرد دستگیر شده در اعترافات خود به سرقت اطلاعات بانکی 2 هزار و 800 نفر ازکاربران و برداشت مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون ریال از حساب آنها با همدستی همسر، مادر و فرد دیگری اعتراف کرد.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به اینکه تاکنون در رابطه با این پرونده 15 شاکی وجود دارد، گفت: این پرونده به منظور روشن شدن دیگر ابعاد آن در حال بررسی است و افرادی که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده می‌توانند با مراجعه به پلیس فتای اصفهان یا تماس با شماره تلفن 0312184355 شکایت خود را اعلام و پیگیری کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان در توصیه‌ای به کاربران اظهار داشت: برخی تبلیغات مانند ثبت‌نام لاتاری و دیگر قرعه کشی‌ها ترفندی از طرف کلاهبرداران فضای مجازی است که لازم است مردم هوشیار باشند و اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج