نماینده مردم استان هرمزگان و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی : کمیته امداد امام خمینی تجربه بسیار مفیدی در اجرای اشتغال‌های خرد و ایجاد زنجیره تولید و توانمندسازی جامعه دارد که هم این تجربیات می‌تواند به‌صورت هدفمند در خدمت کل جامعه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ محمد آشوری، با حضور در اداره کل کمیته امداد امام خمینی ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: یکی از کارهای که می‌شود در جهت اشتغال پایدار انجام داد، تشکیل تعاونی‌های تولیدی است که برای این کار ما در بخش‌های مختلفی ازجمله ایجاد گلخانه، حوزه پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس و صنایع‌دستی دارای مزیت‌های منطقه‌ای هستیم که می‌توان سرمایه‌گذاری جدی را در این حوزه‌ها انجام دهیم.

وی یادآور شد: برای توانمندسازی هم زیرساخت‌های آموزشی، هم زیرساخت‌های پژوهشی و همچنین حمایت‌های مستمر و منابع پایدار موردنیاز هست که به نظر می‌رسد اگر با یک بررسی آسیب شناسانه در حوزه طرح‌های اشتغال پایدار به همراه تقویت مهارت‌های فنی لازم برای جامعه هدف ارائه دهیم موفق خواهیم شد. و اگر کمیته امداد در کنار سایر ارکان و نهادهای حاکمیتی و دولتی به مدل اشتغال اثربخش توجه داشته باشد، می‌تواند پوشش کامل‌تری از اشتغال پایدار را در بخش توانمندسازی جامعه هدف خودش ایجاد کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: مشکل خرید تضمینی کالاها و محصولات تولیدشده برآمد از اشتغال است اگر این را به‌عنوان حلقه نهایی در زنجیره تولید به مصرف نهایی متصل نماییم می‌توانیم بازاریابی مناسب‌تری داشته باشیم.

وی گفت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، معنای این نام‌گذاری این است که ما در عرصه اقتصاد ملی نیاز به این داریم که به تولید ملی خودمان اهمیت قائل شویم و فرهنگ استفاده از تولیدات ملی را رایج کنیم.

نماینده‌ی مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همان‌طوری که همه ما می‌دانیم تقویت تولید ملی یکی از راهبردهای اساسی کشور است و باید سازوکارهای مختلفی را برای تقویت تولید ملی در دستور کار قرار گیرد، به صورتی که کالای ما حالت رقابتی پیدا کند و این رقابت کالا باعث شود که استفاده از کالای داخلی به‌عنوان یک فرهنگ مطرح گردد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) تجربه بسیار مفیدی در اجرای اشتغال‌های خرد و ایجاد زنجیره تولید و توانمندسازی جامعه دارد که هم این تجربیات می‌تواند به‌صورت هدفمند در خدمت کل جامعه قرار گیرد.

وی عملکرد کمیته امداد در اشتغال نیازمندان قابل‌توجه دانست و اظهار داشت این نهاد می‌تواند در عرصه‌های الگوسازی و تحرک اقتصادی به کمک سایر سازمان‌ها بیاید و فرهنگ کار و تلاش را در جامعه تقویت کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج