آمار موجود از ستاد تسهیل رفع موانع تولید نشان می دهد که باید فضای کسب و کار استان به صورت شفاف مورد بررسی قرار گیرد چرا که بهبود این فضا به رفع مشکلات کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی؛ علی جهانگیری با بیان این مطلب و باتاکید بر پیگیری جدی پروژه های سرمایه گذاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: انتظار داریم مرکز خدمات سرمایه گذاری رصد و کنترل تمامی پروژه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در بخش های مختلف عهده دار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: در کنار واگذاری مسئولیت رصد پروژه های سرمایه گذاری به مرکز خدمات سرمایه گذاری از تمامی مدیران کل مربوطه نیز انتظار داریم اطلاعات دقیق و به موقع را در اختیار این مرکز قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: حل برخی از مشکلات در حوزه بانک ها نیازمند تفکیک آمار و جزییات است از این رو انتظار می رود هرچه سریع تر با تشکیل شورای هماهنگی بانک ها نسبت به رفع مشکل چاره اندیشی شود.

جهانگیری از تشکیل چندین جلسه تخصصی در این رابطه با حضور کارشناسان و متخصصان امر خبر داد و افزود: موضوع مشکلات بانکی در این جلسات نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار ارائه آمار و ارقام دقیق توسط تمامی ادارات شد و گفت: اگر بحث مشکلات بانکی و عدم پرداخت تسهیلات در سقف مشخص پرداخت می شود انتظار می رود این اعداد و ارقام دقیق باشد و تنها با مقایسه های کمی نمی توان بانک ها را محکوم کرد.

جهانگیری خواستار همراهی بخش خصوصی با دولت در موضوعات کسب و کار شد و گفت: هم مسئولان دولتی و بخش خصوصی باید بپذیرند که با تزریق مسکن نمی توان بنگاه های اقتصادی را سرپا نگاه داشت و نباید تمام واحد ها را با یک چشم دید.

وی خاطرنشان کرد: برخی از واحد ها قابل احیا است اما برخی از واحد ها را به اجبار سرپا نگه می داریم در حالیکه ناچار به اتمام فعالیت هستند و باید این شرایط را درک کنیم.

به گزارش خبرگزاری مو، جهانگیری در پایان یادآور شد: نمی توانیم بانک ها را مجبور به انجام کاری بکنیم که عواقبش مشخص است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج