جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با انجام بازی های بومی محلی، موسیقی، نمایشگاه غذاهای محلی، ورزش های سنتی در بخش مردان و زنان در شهرستان کامیاران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با انجام بازی های بومی محلی، موسیقی، نمایشگاه غذاهای محلی، ورزش های سنتی در بخش مردان و زنان روز پنج شنبه ۱۶ فروردین ماه در روستای الک از توابع کامیاران برپا شد.

این جشنواره با استقبال پر شور مردم شهرستان کامیاران و مردان و زنان روستای الک همراه شد و با انجام برنامه های شاد و مفرح فضایی به یاد ماندنی در بخش بازی های بومی محلی و به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی از سوی شرکت کنندگان به اجرا در آمد.

چوزان، قمچان، جوراب بازی، قلان، گورزان، طناب کشی، مسابقه خنده، حمل اشیای قدیمی و سنتی، پخت و پز غذاهای گیاهی بهاره محلی برنامه هایی بود که در این جشنواره به صورت با شکوه در حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی اجرا شد.

در پایان جشنواره ورزش روستائی و بازی های بومی محلی کامیاران: در بخش مردان بازی محلی چوزان: علی عزیز پور و علی پرویزی، جوراب بازی: محمد قلعه، عثمان کریمی و هادی رضایی، قلان: پیام یوسفی، محمدیوسفی و محمد دشتی، گُرزان: مهدی پرویزی، حمیدپرویزی و هوشنگ یوسفی، طناب کشی: فایق فیضی، مهدی رضایی، نریمان پرویزی، عیسی فیضی و معین پرویزی، مسابقه خنده: مهدی رضایی عناوین نخست را به خود اختصاص دادند.

در بخش بانوان، بازی محلی قمچان: آیلا مرادی و صنم پرویزی، حمل اشیای قدیمی و سنتی: نارین پرویزی، سولماز پرویزی و آرزو کریمی، پخت و پز غذاهای گیاهی بهاره محلی: سلما کریمی، ایران پرویزی و پوران پرویزی مقام نخست را کسب کردند.

به نفرات برتر بخش مختلف این جشنواره جوایز نقدی از سوی اداره ورزش و جوانان و هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان کامیاران اهدا شد.

جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کامیاران به همت اداره ورزش و جوانان و هیأت ورزش و بازی های بومی محلی شهرستان و با همکاری همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کردستان، حوزه شهید کاوه، شورای اسلامی و دهیاری الک و بهزیستی شهرستان برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج