معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از کشف و معدوم‌سازی بیش از 16 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی طی اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از روزهای پایانی سال 96 تا 13 نوروز در سراسر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ غلامعلی جاودان با اشاره به اجرای برنامه سلامت نوروزی در استان گفت: بیش از 37 هزار و 997 بازدید از مراکز حساس مواد غذایی و اماکن عمومی در هرمزگان صورت گرفت که نسبت به آمار سال گذشته با افزایش 9 درصدی همراه بود.

وی افزود: بیش از 107 مرکز و امکنه عمومی متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شد که به دلیل عملکرد خوب شهرستان‌ها قبل از اجرای برنامه نسبت به تعداد سال گذشته، از کاهش چشمگیری برخوردار بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تعداد کل اخطاریه‌های صادرشده از تخلف بهداشتی بحرانی و غیر بحرانی را یک هزار و 183 مورد، تعداد مراکز و اماکن عمومی متخلف بهداشتی تعطیل‌شده 75 مورد، تعداد نمونه‌برداری مواد غذایی انجام‌شده از سطح عرضه را یک هزار و 596 مورد اعلام کرد.

جاودان خاطرنشان کرد: در همین مدت تعداد کلر سنجی انجام‌شده 12 هزار و 675 مورد، مقدار مواد غذایی فاسد شده و معدومی 16 تن، تعداد سنجش با دستگاه‌های پرتابل 5 هزار و 35 مورد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه خاطرنشان کرد: در راستای پیگیری شکایات مردمی در این ایام با افزایش 30 درصدی گزارش مردمی از طریق سامانه 190 در خصوص مراکز عرضه مواد غذایی همراه بودیم که به‌صورت متوسط روزانه 23 شکایت از شهروندان و مسافرین نوروزی در خصوص مواد غذایی ثبت و رسیدگی شده است که در کل تعداد شکایات رسیدگی شده مردمی 685 مورد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج