صارم رضایی، گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی، امدادگران هلال احمر لرستان به ۲۴۶ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی، امدادگران این جمعیت، به ۲۴۶ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.

وی، تصریح کرد: طرح امداد و نجات نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه داشت که تعداد ۲۴۶ تن در ۱۳۸ حادثه مصدوم شدند و از این تعداد ۸۰ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

صارم رضایی با اشاره به اینکه ۵ مسافر نوروزی لرستان نیز در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست دادند، افزود: میانگین زمان حضور تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان به هفت دقیقه و ۳۷ ثانیه رسیده است.

مدیرعامل هلال‌ احمر لرستان بیان کرد در طول طرح نوروزی ۶۰۶ نجاتگر در قالب ۱۸۷ تیم عملیاتی به کارگیری شدند که توانستند در پوشش حوادث انجام شده عملکرد مطلوبی از خود به جای بگذارند.

۱۴۴ هزار مسافر نوروزی لرستان از خدمات طرح ایمنی و سلامت بهره‌مند شدند

رضایی همچنین به طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی اشاره کرد و گفت: ۱۴۴ هزار مسافر توانستند از خدمات این طرح بهره مند شوند که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۱۴ نفر خدمات سلامت نظیر کنترل فشار خون و اقدامات کمک های اولیه را دریافت کردند.

طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر لرستان

٢۱ هزار مسافر نوروزی لرستان به کمپین نه به تصادفات پیوستند

وی همچنین بیان کرد: در این طرح یک هزار و ۱٩٧ نفر از اعضای جوانان با تلاش شبانه‌روزی خود توانستند نقش قابل توجهی در کاهش تصادفات جاده‌ای استان داشته باشند که در همین راستا ٢۱ هزار مسافر نوروزی که عمدتاً از رانندگان بودند به کمپین نه به تصادفات پیوستند.

رضایی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه های انجام شده در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی راهنمای گردشگری مسافران بود که اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان در این راستا بیش از ۵۹ هزار نقشه و راهنمای گردشگری به همراه ٧٨هزار بروشور با موضوعات گوناگون و همچنین ۷۴ هزار قلم محصولات فرهنگی- آموزشی و امدادی را توزیع کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج