معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش هرمزگان از افزایش حجم ابلاغی جهت جذب بی‌سوادان در هرمزگان در سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ مرتضی آخش جان صبح امروز در جمع خبرنگاران، گفت: همان‌طور که سال گذشته همکاران حوزه سوادآموزی با جدیت و تلاش توانستند بالاتر از حد مشخص‌شده، بی‌سوادان را جذب و حجم ابلاغی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی تحت پوشش ببرند، برای امسال نیز سال پربرکت و پرحرکتی را در مجموعه سوادآموزی آرزومندم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جدید حجم بیشتری برای جذب بی‌سوادان نسبت به سال گذشته اعلام‌شده است که امیدوارم امسال هم بتوانیم با جدیت و پشتکار همه‌ی همکاران اعم از مناطق، شهرستان‌ها و در حوزه‌ی ستادی، این حجم را تحت پوشش ببریم.

آخش جان با تأکید بر تلاش مضاعف و مؤثری که مسئولان سوادآموزی در مناطق و بازدید از مراکز دورافتاده دارند، اظهار کرد: امیدوارم در سال جدید بتوانیم با همدلی و همکاری همه‌ی دستگاه‌های اجرایی و با تعیین خط‌مشی صحیح در جهت سیاست‌های سازمان سوادآموزی کشور، در شناسایی و جذب بی‌سوادان مؤثر باشیم و دانایی و توانایی را به جامعه‌ اهدا کنیم.

معاون سوادآموزی هرمزگان بیان کرد: باید بتوانیم با برنامه‌ریزی و هماهنگی که با اداره کل آموزش‌وپرورش استان خواهیم داشت، در جهت توانمندسازی مدیران و مدارس استان، سطح آگاهی، دانش و توانمندی آن‌ها را در شناسایی و جذب بی‌سوادان مخصوصاً اولیای بی‌سواد ارتقا ببخشیم.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم با برگزاری دوره‌های مختلف ضمن خدمت در توانمندسازی کارشناسان و مسئولان سوادآموزی گام برداریم.

آخش جان در پایان با تقدیر از تمامی دستگاه‌های اجرایی که در سال گذشته با مجموعه سوادآموزی در شهرستان‌ها و استان همکاری داشتند، اضافه کرد: دست یاری و همکاری را به‌سوی آن‌ها دراز می‌کنم تا بتوانیم برای باسوادی جامعه گام برداریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج